edge

Masz Windowsa 7, 8 lub 8.1? Już możesz zainstalować przeglądarkę Edge

Microsoft oparł nową wersję programu na silniku Chromium.

Nową wersję Edge’a oparto na otwartoźródłowym projekcie Chromium, tym samym, którego używa przeglądarka Google Chrome. Microsoft w grudniu ubiegłego roku zdecydował o całkowitym porzuceniu własnego silnika EdgeHTML. Producent od pewnego już czasu wykorzystywał Chromium w wersji Edge’a przeznaczonej dla systemu Android. Wersję testową Microsoft Edge dla Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 można pobrać ze strony Microsoftu.

Ważną funkcją przeglądarki będzie tryb zgodności z Internet Explorerem, który pojawi się w jednej z przyszłych aktualizacji. Wielu użytkowników z konieczności do dziś korzysta z IE, dzięki czemu leciwy program jest bardziej popularny niż znacznie bezpieczniejszy Edge. Wynika to m.in. z faktu, że nowa przeglądarka Microsoftu do tej pory była dostępna jedynie w Windows 10. Tymczasem wiele narzędzi wykorzystywanych w firmach wymagało do działania właśnie Internet Explorera. Tryb zgodności w Edge’u w przyszłości pozwoli użytkownikom zrezygnować z przestarzałego IE.

Edge teraz także w starszych systemach (graf. Microsoft)

Microsoft od pewnego czasu dąży do całkowitego pozbycia się starej, niechcianej przeglądarki, która nie obsługuje nowoczesnych standardów internetowych. Luki w IE wykorzystują też hakerzy (zwłaszcza, że program jest zainstalowany w firmach), przez co producent musi wkładać dodatkową pracę w przygotowywanie zabezpieczeń. Używacie Windowsa starszego niż 10? | CHIP