Zespół Iron Maiden pozywa twórców gry Ion Maiden

Muzycy domagają się 2 milionów dolarów odszkodowania.

Gra „Ion Miden” studia 3D Realms to pierwszoosobowa strzelanka nawiązująca do klasyków z lat 90-tych takich jak „Shadow Warrior”, „Blood” czy „Duke Nukem 3D”, którą obecnie można kupić na zasadach wczesnego dostępu. Wcielamy się w niej w Shelly Harrison, występującą pod pseudonimem Bombshell. Zdaniem pozywających, postać głównej bohaterki oparto w dużym stopniu na wizerunku założyciela Iron Maiden, gitarzysty Steve’a Harrisa.

Iron Maiden ma też zastrzeżenia co do nazwy gry i logo, które ich zdaniem wprost nawiązuje do znanego zespołu. Firma 3D Realms poinformowała w oświadczeniu, że nie otrzymała jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie, ale jest świadoma pozwu złożonego w kalifornijskim sądzie i gdy tylko otrzyma dokumenty, podejmie odpowiednie kroki w tej sprawie. Jednocześnie producent zaznacza, że ciągle pracuje nad grą, aby była gotowa jeszcze w tym roku.

Zespół Iron Maiden 28 maja złożył pozew przeciwko studiu 3D Realms (graf. CHIP)

To kolejne problemy prawne 3D Realms. Studio stworzyło m.in. „Duke Nukem 3D” i pracowało nad kontynuacją, odpowiednio „Duke Nukem Forever”, a później nad „Duke Nukem: Mass Destruction”. Ten ostatni tytuł jednak nie został ukończony ze względu na roszczenia do tytułu, które zgłosiło studio Gearbox. Sprawa w 2015 roku zakończyła się ugodą, a 3D Realms zajęło się produkcją innego FPS-a z kobietą w roli głównej. Jak się jednak okazało, także i w tym wypadku firma nie może liczyć na szczęście. | CHIP