Huawei patentuje UI dla aparatu pod wyświetlaczem

Producenci robią co mogą, by ograniczyć wpływ przedniego aparatu na wygląd przedniej bryły telefonów. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem byłoby umieszczenie go w samym ekranie, ale to zadanie dotychczas było zbyt trudne. Wiele wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Taki wniosek można wysnuć chociażby po najnowszym patencie Huawei.

Niemiecki Urząd Patentów i Znaków Towarowych otrzymał ostatnio kilka patentów projektowych od Huawei. Te opisują interfejs użytkownika dla smartfonow. Co w nich niezwykłego? Projekty, które zostały opatentowane w Niemczech, pokazują, w jaki sposób należy ująć obiektyw za pomocą kolistego obszaru. Jednocześnie aparat jest tu częścią ekranu, nie jest to więc wycięcie w panelu. Jednak Huawei patentuje nowe rozwiązanie niekoniecznie w związku z nowym produktem.

Ciekawą rzeczą jest, że w rozwiązaniu Huawei wydaje się to, że aparat jest nadal widoczny. Nawet jeśli jest pod wyświetlaczem, użytkownik powinien nadal widzieć przedni obiektyw lub przynajmniej jego obrys. Przynajmniej taki wniosek można wysnuć patrząc na obrazy patentowe. Jest to dziwny wybór ze strony chińskiej firmy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak inne firmy naciskały, by uczynić aparat praktycznie niewidocznym.

Zamiast tego Huawei próbuje użyć elementów interfejsu użytkownika, aby wpasować obiektyw. Rozwiązanie to nie jest tak efektowne, jak całkowite ukrycie aparatu. Z drugiej strony – to nadal ładniejsze i ciekawsze niż kolejny notch. Ponadto, podobnie jak w przypadku wielu patentów posiadanych przez Huawei, nie możemy być pewni, czy kiedykolwiek zobaczymy ich realizację w urządzeniach. Możliwe, że Huawei patentuje jednak nowe rozwiązania dla UI z myślą o przyszłych produktach. Prawdopodobnie takie rozwiązania za jakiś czas się pojawią. Wydaje się to naturalnym, kolejnym krokiem w ewolucji wyglądu smartfonów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.