Nokia 8.2 – kolejny smartfon z nowym Snapdragonem?

Snapdragon 855+, 8 GB RAM i 32-megapikselowy aparat przedni - nie ma wątpliwości, że Nokia 8.2 będzie smartfonem z górnej półki.

Nokia 8.2 zapowiada się na całkiem interesujący model. Pierwsze dane na jej temat przedostały się już bowiem do sieci. HMD Global premierę telefonu szykuje na czwarty kwartał tego roku. Telefon ma przy tym wyglądać inaczej niż to, do czego przyzwyczaiły nas ostatnie Nokie.

Reklama

Podstawową nowością konstrukcyjną będzie wysuwany aparat przedni, podobny do tych montowanych w niektórych modelach Huawei, Vivo i Oppo.  Nie tylko umiejscowienie przedniego aparatu ma być oryginalne, ale też jego rozdzielczość. Ta ma wynosić 32 MPix. Będzie korzystać oczywiście z matrycy typu Tetracell (Quad-bayer). Na jeden piksel zdjęcia będą więc składały się cztery piksele samej matrycy.

Nokia 8.2
Na tę chwilę nie mamy pojęcia jak będzie wyglądał aparat w Nokii 8.2. Może Finowie ponownie spróbują konstrukcji podobnej do „kwiatka” z Nokii 9 Pure View? (fot. Mashable)

Sercem telefonu ma być, według części źródeł, układ Qualcomm Snapdragon 855+, a więc nowy SoC będący de facto nieco podkręconym Snapdragonem 855. Nokia 8.2 ma korzystać z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane. Wydawać by się mogło, że to RAM jest niewiele, a inne flagowce miewają więcej, ale tak naprawdę żaden smartfon firmy Nokia nie został nigdy wprowadzony na rynek z taką ilością pamięci – nawet flagowy Nokia 9 PureView.

Pewną niewiadomą pozostaje aparat główny. Nie wiemy ani tego z ilu aparatów będzie się składać, ani jakie będą tworzące go moduły. Można natomiast oczekiwać, że Nokia wykorzysta w jednym z modułów matrycę Quad-bayer, skoro korzysta z takiej z przodu. Nie ma natomiast wątpliwości co do systemu. Będzie to Android Q. | CHIP

W naszych rankingach smartfonów znajdziecie m.in. poprzedni model, czyli Nokię 8.1

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.