duolingo

Ucz się języków w grach – na Twitchu, z Duolingo

Popularny, szczególnie wśród graczy, serwis streamingowy Twitch uruchomił program Duolingo Verified Streamer. Na kanale można będzie obejrzeć lekcje prowadzone przez 12 steamerów posługujących się różnymi językami. Na czym dokładnie polega nauka taką metodą?

Duolingo+3 to popularna aplikacja mobilna na Androida i iOS-a, która pomaga uczyć się języków. W programie zapoznajemy się z nowymi słówkami i zwrotami, zarówno jeśli chodzi o zapis, jak i poprawną wymowę. Jednak, jak wiadomo, najlepsze efekty można osiągać, słuchając osób, które na co dzień używają danej mowy. Z tego powodu oglądanie transmisji na Twitchu ma szansę być skutecznym uzupełnieniem ćwiczeń z zieloną sową.

Na kanale Duolingo na Twitchu można teraz uczyć się języków obcych (graf. CHIP)

Na twitchowym profilu Duolingo w ramach programu Duolingo Verified Streamer można obecnie obejrzeć programy po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, portugalsku, włosku, japońsku, chińsku i arabsku. Prowadzący transmisje, komentując rozgrywkę w swoim języku, odpowiadają na komentarze, czasem też tłumaczą niektóre zwroty pomiędzy językami. W przyszłości marka edukacyjna planuje nawiązanie współpracy ze streamerami z kolejnych krajów. Część z nich będzie online grała np. w „CS:GO” czy „League of Legends”. Ale pojawią się także programy m.in. o gotowaniu i podróżach.

Reklama

Trzeba przyznać, że współpraca Duolingo z Twitchem to bardzo ciekawy sposób na promocję nauki języków. W końcu z tego drugiego serwisu korzystają gracze z wielu krajów – należy jednak pamiętać, że żadna z osób występujących w ramach programu Duolingo Verified Streamer nie jest nauczycielem. Niemniej, rozmawiając z native-speakerami, spotykamy się z różnymi akcentami i dialektami, dlatego nauka języka obcego w trakcie transmisji ulubionej gry może być pożyteczna. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.