duolingo

Ucz się języków w grach – na Twitchu, z Duolingo

Nauka hiszpańskiego, włoskiego, arabskiego i chińskiego podczas oglądania streamów.

[mycred_link href=”https://www.duolingo.com/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”]Duolingo[/mycred_link] to popularna aplikacja mobilna na Androida i iOS-a, która pomaga uczyć się języków. W programie zapoznajemy się z nowymi słówkami i zwrotami, zarówno jeśli chodzi o zapis, jak i poprawną wymowę. Jednak, jak wiadomo, najlepsze efekty można osiągać, słuchając osób, które na co dzień używają danej mowy. Z tego powodu oglądanie transmisji na Twitchu ma szansę być skutecznym uzupełnieniem ćwiczeń z zieloną sową.

Na kanale Duolingo na Twitchu można teraz uczyć się języków obcych (graf. CHIP)

Na twitchowym profilu Duolingo w ramach programu Duolingo Verified Streamer można obecnie obejrzeć programy po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, portugalsku, włosku, japońsku, chińsku i arabsku. Prowadzący transmisje, komentując rozgrywkę w swoim języku, odpowiadają na komentarze, czasem też tłumaczą niektóre zwroty pomiędzy językami. W przyszłości marka edukacyjna planuje nawiązanie współpracy ze streamerami z kolejnych krajów. Część z nich będzie online grała np. w „CS:GO” czy „League of Legends”. Ale pojawią się także programy m.in. o gotowaniu i podróżach.

Trzeba przyznać, że współpraca Duolingo z Twitchem to bardzo ciekawy sposób na promocję nauki języków. W końcu z tego drugiego serwisu korzystają gracze z wielu krajów – należy jednak pamiętać, że żadna z osób występujących w ramach programu Duolingo Verified Streamer nie jest nauczycielem. Niemniej, rozmawiając z native-speakerami, spotykamy się z różnymi akcentami i dialektami, dlatego nauka języka obcego w trakcie transmisji ulubionej gry może być pożyteczna. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym. | CHIP