spotawheel

Spotawheel już w Polsce – kup auto bez wychodzenia z domu

Brytyjski startup, który odniósł już sukces w Grecji, zadebiutował na polskim rynku. Spotawheel to firma handlująca używanymi samochodami w internecie, która pozwala kupić auto online. Serwis daje do pięciu lat gwarancji na sprzedawane przez siebie pojazdy.

Każdy kto przynajmniej raz szukał używanego auta wie, jak bardzo czasochłonny jest to proces. Zdjęcia z ogłoszeń nijak nie odpowiadają rzeczywistości, a zapewnienia sprzedawców, że auto jest bezwypadkowe często można włożyć między bajki. Poza tym, nawet jeżeli samochód jest w wizualnie dobrym stanie, przeciętny kierowca nie będzie w stanie wykryć ukrytych wad technicznych. I tu właśnie tkwi siła Spotawheel, serwisu, który w Grecji zdobył wiodącą pozycję wśród dilerów samochodowych.

Osoby chcące sprzedać swoje auto mogą zamówić na naszej stronie jego inspekcję przez współpracujących z nami niezależnych mechaników. Przegląd auta jest bardzo dokładny i obejmuje m.in. sprawdzenie historii serwisowania samochodu, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Tylko co 20 auto przechodzi taką inspekcję. Za auta, które ją przeszły, płacimy gotówką od ręki, a potem możemy je z czystym sumieniem sprzedawać naszym klientom dając na nie nawet 5 letnią gwarancję — tłumaczy Charis Arvanitis, założyciel i dyrektor generalny firmy.

W ofercie Spotawheel znajdują się samochody różnej klasy (fot. CHIP)

Kupno auta przez internet

Po wybraniu samochodu z oferty na stronie, klient może zamówić jazdę próbną w dowolnym miejscu w Polsce. Jednak będzie ona bezpłatna tylko w granicach województwa, gdzie znajduje się auto. Jeśli mieszkamy w innym regionie, serwis naliczy dodatkową opłata zależną od przebytego dystansu. Po podjęciu decyzji o kupnie, klient może zapłacić za samochód gotówką, kartą kredytową, przelewem lub PayPalem. Serwis umożliwia też płatności ratalne, dzięki współpracy z dwoma bankami (maks. do 72 rat). Następnie Spotawheel podstawia auto wraz z pełnym raportem serwisowym pod dom klienta.

Klient ma prawo do zwrotu zakupionego auta bez podania przyczyny. Warunki to: do 7 dni, do 300 kilometrów oraz stan techniczny auta zgodny z odbiorem. Możliwy jest też zakup samochodu online bez jazdy testowej. Mamy jednak świadomość, że rynek w Polsce może nie być jeszcze gotowy na taką rewolucję. Niemniej, już samo zaoferowanie możliwości kupna sprawdzonego używanego samochodu bez wychodzenia z domu daje nam dużą przewagę konkurencyjną — mówi Charis Arvantis.

Do tej pory firma obsłużyła ponad 70 tys. klientów. Spotawheel zatrudnia ponad 100 osób w Grecji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Czas pokaże, czy zdobędzie renomę także w naszym kraju. Obecnie do najpopularniejszych serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi należą Otomoto, OLX, Allegro, Gratka i Sprzedajemy. Niemałą popularnością cieszy się także facebookowy Marketplace. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.