To The Rescue! – wartościowa gra, w której będziesz zarządzał(a) schroniskiem dla psów

Tytuł w 2 dni zebrał na Kickstarterze podstawową kwotę.

Symulator schroniska dla psów „To The Rescue!” przekroczył swój cel podstawowy na Kickstarterze w ledwie 2 dni po uruchomieniu zbiórki. Do odblokowania pozostały jeszcze pozostałe cele. Utrzymana w pastelowej kolorystyce gra zmusza do radzenia sobie ze wszystkimi obowiązkami związanymi z prowadzeniem schroniska. Przede wszystkim trzeba znajdować psom domy. To jednak wcale nie jest proste, bo autorzy nadali czworonogom wiele zróżnicowanych charakterów.

Gra ma prostą grafikę, podobną do tytułów takich jak „Stardew Village” (graf. Little Rock Games)

Poszczególne psy mają określony profil, mogą chorować i mieć uciążliwe wady – opisują twórcy gry, studio Little Rock Games, na stronie akcji na Kickstarterze. – W naszej produkcji masz okazję organizować zbiórki pieniędzy, otrzymywać losowe darowizny, a jeśli ciężko pracujesz, możesz pomóc komuś znaleźć nowego, najlepszego przyjaciela. Równocześnie w schronisku nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, a psów jest coraz więcej – kontynuują autorzy „To The Rescue!”.

Twórcy gry, Tanner Marshall i Olivia Dunlap, a z nimi Cowboy i Little Bit ze schroniska Little Rock Animal Village (fot. Ben Krain, UA Little Rock)

Gra dotyka także smutnej konieczności eutanazji psów. Twórcy nie ukrywają, że stawiają sobie za cel podniesienie świadomości  ludzi na temat realiów w schroniskach dla zwierząt. Eutanazja psów jest przedstawiana w grze jako ważna (choć możliwa do uniknięcia) część codziennego doświadczenia schroniska. W finalnej wersji będzie można tę opcję wyłączyć.

Little Rock Games samo angażuje się w działania na rzecz prawdziwych psów. Co prawda wszystkie pieniądze zebrane na Kickstarterze zostaną przeznaczone na rozwój gry (zgodnie z zasadami platformy), ale studio obiecuje, że 20 procent z dochodu ze sprzedaży po premierze trafi do realnych schronisk dla zwierząt.

Psy mają różne osobowości, problemy i lęki – tak jak prawdziwe czworonogi (graf. Little Rock Games)

Wątek schroniska dla zwierząt w grach komputerowych jest nowy. Sam mam psa ze schroniska i uważam, że twórcom gry należą się wielkie brawa. Być może dzięki temu tytułowi uda się dotrzeć do najmłodszych i dorosłych, za sprawą których często „nowa zabawka” nudzi się, trafiając z powrotem do schroniska. Jeśli „To The Rescue!” miałoby wpłynąć pośrednio na los choćby kilku psów, warto tej grze dać szansę. Żeby dostać tytuł Little Rock Games w chwili premiery, potrzebna jest wpłata 15 dolarów (60 złotych). Gra docelowo trafi na platformę Steam. | CHIP