Warner Music inwestuje w walutę opartą na blockchainie

A dokładniej w firmę Dapper Labs, producenta CryptoKitties.

Dapper Labs pracuje nad cyfrową walutą opartą na blockchainie o nazwie Flow, która będzie w stanie obsłużyć znacznie większą liczbę transakcji niż ethereum. Warner Music wykorzysta sieć Flow do oznaczania cyfrowych obiektów. W ten sposób artyści będą mogli np. cyfrowo podpisywać albumy, dzięki czemu zyskają one na wartości. Wytwórnia liczy też, że w ten sposób fani będą mogli w łatwy sposób wspomóc finansowo swoich ulubionych artystów. Sieć Flow zostanie uruchomiona w 2020 roku i pozwoli w ciągu sekundy przeprowadzać 10 tysięcy transakcji. Będzie to możliwe dzięki algorytmowi HotStuff opracowanemu przez firmę VMware.

CryptoKitties – gra korzystająca z ethereum

Jednak Flow nie będzie wykorzystywany tylko przez Warner Music. Podobnie jak w przypadku ethereum, programiści będą mogli wykorzystać tę sieć do tworzenia własnych aplikacji i rozwiązań. Dapper Labs nawiązało też współpracę m.in. z Ubisoftem. Francuski producent zamierza wykorzystać rozwiązania producenta „CryptoKitties” w swoich przyszłych wysokobudżetowych produkcjach. Flow wykorzysta też NBA. Największa liga koszykówki pozwoli fanom handlować cyfrowymi pamiątkami, których autentyczność będzie można zweryfikować.

W maju 2018 roku wirtualnego „kryptokociaka” sprzedano na aukcji za ponad pół miliona złotych (fot. Richard Moore)

Dapper Labs to spółka-córka firmy AxiomZen, która pod koniec 2017 roku stworzyła grę „CryptoKitties” wykorzystującą ethereum. Rozgrywka jest bardzo prosta i polega na… rozmnażaniu wirtualnych kotów, którymi można handlować. W maju 2018 roku roku podczas aukcji w nowojorskim domu aukcyjnym sprzedano wirtualną kartę „kryptokociaka” za ponad pół miliona złotych (140 tysięcy dolarów). To rozbudziło wyobraźnię gigantów branży rozrywkowej, którzy z pewnością chcieliby powtórzyć sukces popularnego tytułu opartego o ethereum. | CHIP

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News