Można już pobrać Gwinta na iOS-a

CD Projekt Red udostępnił wersję kolekcjonerskiej gry karcianej w świecie Wiedźmina dla użytkowników iOS-a. A niebawem pojawi się także wersja „Gwinta” na Androida. Wszyscy, którzy zalogują się do 5 listopada w grze za pomocą swojego iPhone’a albo iPada, otrzymają pakiet powitalny z 5 animowanymi kartami, a także darmowy wstęp na Arenę. „Gwint”, poza iOS-em, dostępny jest obecnie na PC, a także konsole PlayStation 4 i Xbox One. CD Projekt pracuje obecnie nad wersją na Androida, która pojawi się na początku przyszłego roku. Wersję karcianej gry CD Projektu na iOS-a możecie pobrać z App Store.

W „Gwincie: Wiedźmińskiej grze karcianej” rywalizujemy z innymi zawodnikami ze wszystkich platform na jakie CD Projekt wydał grę. Naszym zadaniem jest wygranie dwóch rund, składających się z kilku tur. Na początku otrzymujemy 10 kart, które mogą być stronnikami, których umieszczamy w dwóch rzędach na planszy, lub umiejętnościami. Karty różnią się też w zależności od frakcji jaką wybraliśmy. Mamy do wyboru Królestwa Północy, Potwory, Nilfgaard, Skellige, a także Scoia’tael. Ponadto każdy dowódca frakcji posiada unikalną umiejętność specjalną. Rundę wygrywa ten gracz, który zgromadzi odpowiednią liczbę punktów. Na początku kolejnej rundy każdy gracz dobiera z talii 3 karty, a także może wymienić karty.

Reklama

„Gwinta” po raz pojawił się w grze „Wiedźmin 3 – Dziki Gon”, gdzie mogliśmy rozgrywać karciane potyczki ze spotkanymi postaciami. Jako samodzielny tytuł, „Gwint: Wiedźmińska gra karciana”, został wydany w październiku 2018 roku wraz z płatnym dodatkiem fabularnym dla jednego gracza zatytułowanym „Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści”. Organizowane też są rozgrywki esportowe w „Gwinta”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.