Producent „League of Legends” zapowiedział aż 7 nowych gier i serial animowany

Największą niespodzianką jest enigmatyczny "Projekt A".

„League of Legends: Wild Rift” to mobilna wersja popularnego tytułu z gatunku MOBA, w którą zagramy także na konsolach. Tytuł zostanie jednak mocno przebudowany, tak, aby ułatwić sterowanie i skrócić rozgrywkę do około 15 minut. Gra pojawi się w 2020 roku. W przyszłym roku Riot chce też zagrozić pozycji „Hearthstone” i stworzy własną karciankę o nazwie „Legends of Runeterra”. Jak trudnym zadaniem jest podebranie graczy Blizzardowi dowiedzieli się twórcy „Artifactu”, czyli Valve. O tym, co z tej lekcji wyciągnęli projektanci Riotu dowiemy się w przyszłym roku. Podobnie jak w przypadku mobilnej wersji „Teamfight Tactics”, czyli gry turowej z gatunku autochess.

Riot robi własnego „Overwatcha”

Najciekawiej jednak zapowiada się pierwszoosobowa strzelanka, która nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery ani tytułu. Robocza nazwa produkcji to „Project A”. Gra wyjdzie w pierwszej kolejności na PC. Z pierwszych informacji wynika, że będzie to połączenie „Overwatcha” z „CS:GO”. I tu znowu Riot wkracza na grząski grunt, choć nie jest bez szans biorąc pod uwagę z jednej strony doświadczenie producenta w tworzeniu sieciowych tytułów, a z drugiej sukcesów na rynku gier esportowych.

Bijatyka i action RPG

Riot Games pracuje też nad własną bijatyką z postaciami „League of Legends”. Za produkcję tytułu odpowiada zespół prwadzony przez Toma Cannona. Gra oznaczona jako „Project L” to prawdopodobnie powstająca od 2015 roku gra „Rising Thunder”. Z kolei jako „Project F” oznaczono grę z gatunku action RPG. Będzie to prawdopodobnie gra przypominająca mechaniką „Diablo” i „Path of Exile”. Obie gry Riotu są na razie w dość wczesnej fazie produkcji i nie powinniśmy się spodziewać ich szybkiej premiery.

Poprowadź własny zespół „League of Legends”

Jakby tego było mało, Riot zapowiedział także „LoL Esports Manager”, czyli symulator, w którym wcielimy się w rolę menadżera zespołu „League of Legends”. Podobnie jak w podobnych tego typu produkcjach zbudowanych wokół tradycyjnych sportów, będziemy mogli dokonywać transferów i ustalać strategię meczową. Część z zysków ze sprzedaży „LoL Esports Managera” trafi do zespołów esportowych, jakie pojawią sie w grze. Gra pojawi się w 2020 roku.

W „LoL Esports Managerze” poprowadzimy własny zespół esportowy (graf. Riot)

Powstanie również serial animowany o „LoL-u”

W 2020 roku pojawi się także serial animowany pt. „Arcane” oparty na fabule gry „League of Legends”. Producent chce w ten sposób przedstawić historię bohaterów popularnej MOBY. Nie poznaliśmy jeszcze zbyt wielu szczegółów. Wiemy jednak, że akcja serii zostanie umieszczona w handlowym mieście Piltover, a także podmiejskiej dzielnicy Zaun. Z pokazanego zwiastunu wynika,że w filmie animowanym zobaczymy m.in. takie postacie znane z „League of Legends” jak Jinx, Ekko i Ezreal.

 

Riot Games to należące do chińskiej firmy inwestycyjnej Tencent amerykańskie studio, którego największym sukcesem jak dotąd było „League of Legends”. Co prawda firma stworzyła też kilka minigier, dostępnych z poziomu klienta „League of Legends” (jak chociażby „Blitzcrank’s Poro Roundup”), jednak tak naprawdę nazwa spółki kojarzy się praktycznie wyłącznie z popularnym „LoL-em”. Czy propozycje nowych gier przypadną do gustu graczom, przekonamy się w najbliższych miesiącach. | CHIP