rabbids coding

Rabbids Coding to darmowa gra Ubisoftu, która nauczy programowania

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę. Z tego względu Ubisoft zapowiedział nową grę, która ma pomóc dzieciom i dorosłym w początkach kariery programistycznej.

W „Rabbids Coding” gracze zajmą się oczyszczaniem kosmicznego statku, który opanowały tytułowe kórliki. Kórliki pierwotnie były głównymi antagonistami Raymana, ale doczekały się już kilku niezależnych od tej serii gier. Tym razem stwory z kosmosu przejmą statek. Co ciekawe gracze nie będą pozbywać się ich w tradycyjny sposób. Zamiast strzelania, czy używania jakichkolwiek mocy, będziemy wydawać królikom polecenia, za pomocą linii komend.

rabbids coding
Komendy będą dostępne w menu, więc nawet nie trzeba będzie wpisywać ich ręcznie (fot. Ubisoft)

Poza tworzeniem poleceń, gracze będą też mogli rzucać kiełbasy w odpowiednie miejsca, by zmotywować króliki do ruchu w daną stronę. Ubisoft ma nadzieję, że „Rabbids Coding” będzie chętnie wykorzystywany przez nauczycieli w szkołach.
Chodzi o to, by programowanie było zabawne i dostępne dla wszystkich. Chcemy pokazać, że to nie jest skomplikowane (…). Stworzyliśmy podręcznik, który może być używany w szkołach przez dzieci i dorosłych. Dzięki temu nauczyciele lub rodzice w domach łatwo przeprowadzą zajęcia z dziećmi – powiedział dyrektor gry, Oliver Palmieri.

Reklama

„Rabbids Coding” trafi na pecety 8 października. Grę będzie można bezpłatnie pobrać z klienta Uplay. Dla osób, które chciałyby zdobyć większą wiedzę z tego zakresu i również nie wydawać przy tym ani grosza, przypominamy o kilku ciekawych stronach do nauki kodowania. | CHIP

7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.