Reddit

Reddit – nowe zasady korzystania z platformy

Mniej przemocy, mniej hejtu i obrażania innych – Reddit wprowadził nowe zasady w odpowiedzi na częste skargi użytkowników. Jednocześnie Reddit zablokował trzynaście grup, które permanentnie naruszały dotychczasowy regulamin platformy. Wśród nich znalazło się subforum inceli – r/Braincels. Incele to głównie mężczyźni pozostający w „mimowolnym celibacie”, obwiniający wszystko i wszystkich o to, że nie znajdują życiowego partnera. Przedstawiciele tej subkultury pełni są pretensji o to, że kobiety mają jakiekolwiek wymagania wobec partnerów. Ich wpisy są często bardzo wulgarne.

Reklama

Według nowego regulaminu Reddit zabronione jest „nękanie, prześladowanie określonych osób lub grup, śledzenie ich wewnątrz serwisu, zachęcanie do takich działań innych użytkowników lub działania, które mają na celu zniechęcenie kogoś do korzystania z Reddita”. Nękanie nie musi być systematyczne, tak jak to przewidywały starsze postanowienia, może mieć charakter epizodyczny. W przypadku skargi użytkownika serwis weźmie pod uwagę głos wszystkich osób zaangażowanych w dyskusję. Decyzje dotyczące usuwania kont lub subforów mają być podejmowane przez ludzi, nie zaś maszyny czy algorytmy. 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.