ZnanyLekarz

ZnanyLekarz.pl kupuje włoską firmę. To kolejne przejęcie.

DocPlanner, to stosowana na całym świecie platforma do umawiania wizyt lekarskich online. W Polsce jest to po prostu ZnanyLekarz.pl. Firma ogłosiła przejęcie TuoTempo, przedsiębiorstwa tworzącego systemy CRM (Customer Relationship Management) dla dużych placówek medycznych.

ZnanyLekarz.pl zadebiutował w 2007 roku. Pięć lat później stronę odwiedzało już 1,6 mln użytkowników miesięcznie.  Serwis umożliwia odnalezienie lekarza wybranej specjalności i umówienie się na wizytę, a także wystawianie opinii i umieszczanie komentarzy. Dla pacjentów jest bezpłatny. Za obecność w bazie płaci lekarz, który ponosi koszt udostępniania swojego kalendarza wizyt.

Reklama

Pomysłodawcą serwisu jest Mariusz Gralewski, który pozyskując kolejnych inwestorów zbudował grupę DocPlanner. Z krajowych serwisów należących do DocPlannera każdego miesiąca korzysta ok. 30 mln osób, choć nie wszyscy oczywiście w ten sposób dokonują rezewacji wizyty. Nie wszyscy lekarze też udostępniają swój kalendarz. Firma zgromadziła ponad 2 mln profili lekarzy z 15 krajów, a także ponad 2,4 mln opinii na ich temat. Co na temat serwisu sądzą pacjenci – wiadomo, liczby użytkowników mówią same za siebie. Co sądzą o nim lekarze – z tym bywa różnie. W 2015 r. jedna z wrocławskich lekarek pozwała portal argumentując, że dane o niej i jej specjalizacji znalazły się tam bez jej zgody, a komentarze godzą w jej dobra osobiste. Uznając przy tym, że opinie mogą wystawiać fachowcy, czyli inni lekarze, a nie pacjenci, którzy, mówiąc bez ogródek, „się nie znają”. Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił powództwo powołując się głównie na prawo do krytyki.

Przy okazji poszukiwania opinii dotyczących serwisu trafiliśmy na blog Femina Sum prowadzony przez p. Marię Lepucką, która niezadowolona z wizyty dentystycznej wystawiła odpowiednią opinię i komentarz, co skończyło się dla niej pozwem w sprawie o pomówienie. Portal przekazał dane lekarzowi. Lekturę polecamy. 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Sztuczna inteligencja pomoże lekarzom diagnozować choroby skóry

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.