Acer Swift 5 w sprzedaży w Polsce

Konkurencja pomiędzy ultralekkimi notebookami robi się coraz bardziej zajadła. Acer właśnie wprowadził do do sprzedaży w Polsce nowe modele tego typu komputerów, z których jeden może pochwalić się rekordowo niską wagą i wyposażeniem w ekran dotykowy.

W polskich sklepach są już dostępne nowe notebooki: Acer Aspire 3 oraz Acer Swift 5. Obydwa wyposażone są w niskonapięciowe, energooszczędne procesory Intel Core 10 generacji, przy czym pierwszy występuje w wersjach z Core i3-1035G1, Core i5-1035G1 oraz Core i7-1065G7, podczas gdy drugi, Swift 5, można kupić z CPU Core i5-1035G1 oraz Core i7-1065G7.

Szczególnie interesujący dla użytkowników poszukujących supermobilności, ale bez rezygnowania z dużej powierzchni ekranu może być model Acer Swift 5, który został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej długości 14″ i kartę graficzną Intel Iris Plus, jednocześnie ważąc zaledwie 995 gramów i oferując czas pracy na baterii do 12 godzin. Takimi parametrami mógł jak do tej pory pochwalić się jedynie superlekki notebook LG Gram, którego ekran nie był jednak dotykowy.

Reklama

Notebook Aspire 3 to bardziej klasyczny notebook, w sam raz dla osób preferujących jeszcze większe wyświetlacze – komputery z tej serii mogą pochwalić się ekranami o przekątnej długości 15,6″. Mimo tak dużej matrycy, Aspire 3 wciąż waży poniżej 2 kilogramów, a czas pracy na baterii dochodzi (w zależności od wersji procesora) do 9 godzin. Notebooki te dostępne są w trzech kolorach: czerwone, niebieskie i klasycznie czarne.

Ceny nowych notebooków Acera zaczynają się od 1999 zł za Aspire 3 z procesorem Core i3, podczas gdy najdroższa, najlepiej wyposażona wersja Swift 5 kosztuje 4899 zł. | CHIP

3
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.