Mobile Vikings dba o swoich. Znowu daje lepszą ofertę!

Aby skorzystać z promocji lub nowej oferty operatora, zazwyczaj musimy ją aktywować oraz spełniać określone warunki. Można też być w Mobile Vikings i dostawać lepsze warunki w prezencie. U Vikingów taka strategia procentuje od lat.
Mobile Vikings dba o swoich. Znowu daje lepszą ofertę!

Promocje i zmiany na lepsze bez gwiazdek – to tak można?!

Promocje operatorów bywają różne. Zdarzają się z mniejszą lub większą częstotliwością i dotyczą mniejszej lub większej grupy klientów. Jednak niemal zawsze mają jedną wspólną cechę – trzeba je aktywować i o nich wiedzieć. Jeśli nie oglądasz reklam lub nie śledzisz portali branżowych, bardzo łatwo jest przegapić darmowy pakiet danych, czy rabat na usługi.

Kiedy pojawia się zmiana oferty, zazwyczaj sprawa jest prosta. Jeśli jest to zmiana na lepsze, to dotyczy tylko nowych klientów, a obecni muszą podpisać nową umowę lub wprowadzić jakąś modyfikację posiadanych warunków.

A czy da się inaczej? Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć pozytywne zmiany ofert, które zostały automatycznie aktywowane wszystkim (albo zdecydowanej większości) klientom operatora. Dwie z nich to promocje Mobile Vikings.

Perfekt Match 2.0 w Mobile Vikings i 5 GB Internetu więcej

Pierwszą wspomnianą zmianę Mobile Vikings wprowadził w 2018 roku, a nowe warunki objęły wszystkich Vikingów. Chodziło wówczas o obniżenie ceny najpopularniejszego pakietu z nielimitowanymi rozmowami, wiadomościami i Internetem z 29 zł na 25 zł. Zdziwienie było ogromne, bo użytkownicy takiej zmiany się nie spodziewali, ale też nigdy się z czymś podobnym nie spotkali. Ciężko się dziwić, bo kiedy ostatnio Twój operator bez zapowiedzi obniżył Ci koszty usług?

Niedawno Mobile Vikings zaserwował powtórkę z rozrywki i ponownie w bardzo pozytywnym znaczeniu. W ofercie Perfekt Match pakiet danych powiększył się o 5 GB. Dzięki czemu ilość dostępnego Internetu urosła z 20 GB do 25 GB. W ofercie mamy też nielimitowane rozmowy i wiadomości, a to wszystko za 25 zł miesięcznie. Daje nam to jedną z najciekawszych opcji na rynku, bo mamy tutaj przelicznik 1 GB za 1 zł + nielimitowane usługi. Truskawką na torcie jest kumulacja Internetu. Jeśli nie wykorzystamy pakietu danych, przechodzi on na kolejne miesiące. Co ciekawe, zmiana została wprowadzona po konsultacjach z użytkownikami. Mobile Vikings samo określa siebie mianem operatora społecznościowego, liczącego się ze zdaniem swoich VIkingów. Na pytanie – wolisz mieć więcej Internetu czy kumulację pakietów, 96,86% odpowiedziało, że stawia na kumulację.

Nowe warunki oferty Perfekt Match 2.0 zostały wprowadzone dla wszystkich Vikingów. Jako że płatność za usługi odbywa się w modelu subskrypcyjnym i opłata za kolejny miesiąc jest pobierana z karty płatniczej, niektórzy użytkownicy mogli się lekko zdziwić. Nagle przybyło im Internetu, a cena się nie zmieniła.

Mobile Vikings już tak ma. Liczy się Viking i to się sprawdza

Wspomniane wyżej udogodnienia wprowadzone z myślą o użytkownikach nie są przypadkiem. To nie jest tak, że Mobile Vikings wpadło dwa razy na ten sam pomysł. To efekty wieloletniej strategii operatora, w centrum której stoi klient, czyli Viking. Czy to się sprawdza? I to jak!

Wystarczy spojrzeć na wykres wzrostu bazy kart SIM na przestrzeni kolejnych kwartałów oraz średniej tygodniowej sprzedaży.

Społeczność Vikingów stale się powiększa, a wynika to przede wszystkim z zadowolenia z oferty. Króluje tutaj model polecania. Aż 8 na 10 użytkowników sieci dowiedziało się o niej od znajomych. Ciekawe są też powody polecania. W badaniach Vikingowie wskazują, że chcą aby ich znajomi byli dobrze traktowani, korzystali z taniej oferty, ale również zależy im na wzroście marki. Zaskakująco nie stawiają własnych korzyści na pierwszym miejscu, choć zyskują też na programie poleceń #ZaDarmo. Wystarczy zaprosić do korzystania z sieci pięciu znajomych, aby korzystać z usług za darmo.

Strategia Mobile Vikings od zawsze opierała się na bardzo dobrym i swobodnym kontakcie z użytkownikami. Stąd m.in. pomysł nazywania ich Vikingami, którzy tworzą jedną, zgraną społeczność. W dłuższej perspektywie się to opłaciło. Głównie dlatego, że wychodzi to w bardzo naturalny sposób. W przeciwieństwie do największych polskich operatorów komórkowych, którzy też testowali nieformalny sposób podejścia do klienta. Miałem nawet okazję uczestniczyć w kilku tego typu eksperymentach i co tu dużo mówić, kończyły się sromotną klęską. Było to popadanie ze skrajności w skrajność. Bo nie da się z dnia na dzień przejść z Dzień dobry (padam na twarz), co mogę dla Pana/Pani zrobić do Cześć, jak mogę Ci pomóc?. To trochę tak, jakby poseł na mównicy próbował płynnie przejść z Dzień dobry Wysoka Izbo na Siemanko wariaty. Bardzo łatwo zobaczyć, kiedy jest to wymuszone. I tu znów Vikingowie plusują – rozmowy konsultantów nie opierają się na skryptach i od początku istnienia marki kontakt z Biurem Obsługi jest swobodny i naturalny.

Warto zostać Vikingiem!

Mobile Vikings to w tym momencie najsensowniejsza i w zasadzie jedyna alternatywna dla największych polskich operatorów. Vikingowie to praktycznie ostatni bastion i największa sieć, za którą nie kryje się jeden z największych telekomów. Co już samo w sobie dla wielu osób zabrzmi jak duża zaleta.

Kolejnym powodem jest atmosfera. Jak banalnie to nie zabrzmi, komentarze zadowolonych VIkingów, na jakie łatwo jest trafić w sieci, to kopalnia pozytywnej energii. Rzadko kiedy można spotkać tak usatysfakcjonowanych, ale też związanych z marką użytkowników, szczególnie w branży telekomunikacyjnej. Mam wśród znajomych osoby korzystające z Mobile Vikings i zawsze byli oni zadowoleni z oferty, jak i przynależności do społeczności Vikingów.

Nawet jeśli nie przekonuje nas cała otoczka i podejście do użytkownika, oferta Perfekt Match broni się sama. 25 zł za ofertę no limit i 25 GB kumulującego się(!) Internetu to naprawdę świetna opcja. A nigdy nie wiadomo, kiedy ponownie zaskoczy nas kolejna pozytywna zmiana.

Mobile Vikings

Materiał powstał we współpracy z Mobile Vikings.

Lokowanie produktu