Tesla Model S Plaid, Model S Plaid, premiera Model S Plaid,

Tesla Model S Plaid zadebiutowała z paczką nowych informacji

Chociaż Tesla Model S Plaid została oficjalnie ujawniona na początku bieżącego roku, to dopiero teraz dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat tego elektrycznego „rodzinnego” sedana, który przewyższa możliwościami nawet hipersamochody.

Po kategorycznym zaprzestaniu planów co do wersji Plaid+, Model S Plaid będzie tym najwydajniejszym elektrycznym samochodem Tesli aż do premiery Roadstera drugiej generacji. Ten jednak z pewnością zaczerpnie z debiutującego właśnie samochodu całą masę nowinek i ulepszeń, bo stanowią one idealny przykład nie tyle ewo-, co rewolucji w ofercie producenta.

Czytaj też: Oto odświeżony Opel Grandland 2022. Pożegnajcie się z modelem Grandland X

Premiera Tesla Model S Plaid. Na co możecie liczyć?

Największe emocje budzą trzy elektryczne silniki, których produkcja wymagała stworzenia zupełnie nowej maszyny, umożliwiającej produkcję pierwszych silników z tuleją z włókna węglowego. Te są nie tylko mocniejsze, ale też bardziej kompaktowe od swoich poprzedników, co finalnie przekłada się na jeszcze wyższą moc, która osiąga poziom ponad 1000 koni mechanicznych w szczycie, które spadają do 1000 KM wraz ze zwiększaniem prędkości. Niestety nie zdradzono szczegółów na temat samych akumulatorów.

Czytaj też: Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie. Kiedy premiera?

Tesla Model S Plaid może się ponadto pochwalić najniższym oporem wśród samochodów produkcyjnych, bo na poziomie 0.208, zupełnie nową pompą ciepła i systemem termicznym oraz ulepszonym szybkim ładowaniem, gwarantującym do 300 km zasięgu w zaledwie 15 minut. Musk podczas prezentacji (do obejrzenia powyżej) wspomniał też o szansie podbicia mocy ładowania ze stacji Supercharger z obecnych 250 kW do 280, a nawet 350 kW.

To, co najważniejsze, sprowadza się do osiągów i choć na reklamowane 321.87 km/h liczyć nie możecie bez ulepszeń felg i opon, to na sprint do 96,5 km/h w 1,99 sekundy oraz zaliczenie 402 metrów (ćwierci mili) w 9,2 sekundy już tak. Jak to się prezentuje? To możecie podejrzeć poniżej:

Czytaj też: Czy kompaktowy pickup Ford Maverick trafi do Europy?

Nie zabrakło też wspominek o wszystkich nowościach wewnątrz samochodu, czyli większych rozmiarach i nowocześniejszej kabinie na czele z nowym systemem infotainment, ale o nich możecie przeczytać tutaj, czyli w naszym poprzednim wpisie. Nie zabrakło też wzmianki o nowym rodzaju kierownicy Tesli, która może być oczywiście zastąpiona tą normalną.