Jak szwajcarski scyzoryk

Uniwersalny program do nawigowania po własnym komputerze

„You can’t always get what you want” – śpiewali kiedyś Rolling Stonesi dowodząc, że niemożliwe jest spełnienie wszelkich pragnień i ambicji. Co sprawdza się w codziennym życiu, sprawdza się również w świecie oprogramowania komputerowego: niestety, nie jest możliwe posiadanie wszystkich istniejących programów. Jeśli jednak ktoś z racji zainteresowań lub z powodów zawodowych wymienia spore ilości rozmaitych danych, wkrótce dochodzi do wniosku, że mnogość funkcjonujących formatów może być przyczyną kłopotów i frustracji. Wielu użytkowników straciło sporo czasu i pieniędzy na zdobycie potrzebnych filtrów i konwerterów. Na dodatek niektóre z nich na ogół nie spełniają oczekiwań.

Quick View Plus to aplikacja, która przy umiarkowanej cenie zapewnia wyjątkowy komfort pracy. Pod koniec października ukazała się nowa, pełna wersja komercyjna Quick View Plus, rozpoznająca blisko 300 (!) rozmaitych formatów plików. Po zainstalowaniu idealnie „wtapia się” w używany system operacyjny. Potrafi współpracować z popularnymi produktami firmy Symantec (np. Norton Navigatorem), z przeglądarkami internetowymi Netscape’a i Microsoftu (wersje 3.x), MS Exchange i Lotus Notes.

quick view + 4.0W pakiecie Quick View Plus 4.0 w bardzo interesujący sposób rozwiązano przeglądanie archiwów skompresowanych

Zalety Quick View Plus

Co daje zainstalowanie Quick View Plus? Głównie… święty spokój. Użytkownika komputera wyposażonego w opisywany program naprawdę niewiele jest w stanie zaskoczyć. Otwieranie dokumentów zapisanych w nawet najbardziej „egzotycznych” formatach nie stanowi już najmniejszego problemu. Podobnie, jak przenoszenie ich sformatowanej zawartości do innych, podobnych aplikacji. Można zatem zapomnieć o zwykle mało produktywnym nagabywaniu znajomych i pomocy technicznej firm software’owych o filtr pozwalający przykładowo na otwarcie za pomocą MS Worda tekstu napisanego w formacie MAC Write II. Przenoszenie całego dokumentu lub zaznaczonego fragmentu odbywa się za pośrednictwem systemowego Schowka. Drukowanie i oglądanie sformatowanych dokumentów w oryginalnej postaci jest równie łatwe nawet wtedy, gdy dokument zawiera połączenia hipertekstowe (tzw. odsyłacze – ang. links), jest skomplikowaną grafiką lub złożonym arkuszem kalkulacyjnym. Jeśli nie chcemy tracić czasu na uruchamianie aplikacji w celu wydrukowania gotowej pracy – wystarczy posłużyć się opcją Quick Print z poziomu np. okienek Otwórz i Zapisz jako czy Eksploratora.

Przeglądanie archiwów

Bardzo ciekawie rozwiązano przeglądanie archiwów skompresowanych. Otwarcie takiego pliku powoduje wyświetlenie jego zawartości z odwzorowaniem w postaci drzewa. Zapoznanie się z treścią skompresowanych dokumentów następuje w uruchamianych dodatkowo oknach Quick View Plus. W celu rozpakowania całego archiwum lub tylko wybranych plików nie trzeba dysponować dodatkowym oprogramowaniem.

przeglądanie, drukowanie itp. dokumentów w oryginalnej postaci bez konieczności posiadania aplikacji macierzystej
znakomita integracja z systemem operacyjnym
wygodny interfejs użytkownika
obsługa blisko 300 formatów plików
obsługa archiwów
brak polskiej wersji
W skrócie
Quick View Plus 4.0
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM, Windows 95 lub Windows NT 4.0; ok. 5-7 MB na dysku
Producent: Inso Corporation, USA
http://www.inso.com
Dostarczył: Inso Corporation, Wielka Brytania
tel.: (0-044 181) 947 11 22
fax: (0-044 181) 947 18 10
e-mail: [email protected]
Cena: 45 USD
Uaktualnienie:
29 USD

Konfiguracja Quick View Plus

Możliwości konfiguracyjne Quick View Plus są bardzo szerokie i obejmują wszelkie ewentualne aspekty współpracy z aplikacjami zewnętrznymi (np. sposób obsługi Schowka). Ponadto jeśli dysponujemy np. więcej niż jednym programem umożliwiającym edycję bitmap, możliwe jest określenie, który z nich będzie uruchamiany z paska narzędzi Quick View Plus.

Lista możliwości Quick View Plus jest bardzo długa, nic dziwnego zatem, że nakładka ta zdobyła wiele prestiżowych nagród. Szkoda tylko, że nie ma w Polsce firmy zajmującej się sprzedażą tego produktu. Zainteresowani mogą kontaktować się z Inso Europa, a posiadacze kart płatniczych dokonać zakupu za pośrednictwem Internetu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.