Woodstock hackerów

Hackerzy jak co roku spotkali sią w Holandii; co tam się działo

Przez trzy sierpniowe dni (8-10) niewielki kemping na peryferiach holenderskiego miasta Almere ogniskował uwagę całego hackerskiego świata. Spotkało się tam ponad 2000 komputerowych „czarnoksiężników”. Wyszli na chwilę z podziemia, żeby wymienić się doświadczeniami i zdobyć kolejne mistrzowskie stopnie.

Długa, kręta, ciemna droga (w przenośni i dosłownie – dojechaliśmy

hala spotkań i nie tylko

tam o 4 nad ranem) przywiodła uczestników zlotu do Almere. Nasz pojazd sunął powoli, coraz bardziej oddalając się od cywilizacji. Kiedy nieoczekiwanie urwał się asfalt, nabraliśmy już pewności, że nie podążamy właściwym szlakiem. I wtedy reflektory samochodu oświetliły ręcznie wykonany drogowskaz z napisem „HIP” i strzałką wskazującą kierunek jazdy.

Jeszcze kilka takich znaków i znaleźliśmy się na miejscu. Obozowisko spowijał mrok. W powietrzu unosił się lekki zapach haszyszu i marihuany. Dało się słyszeć jedynie senne pomruki. Do rozpoczęcia imprezy pozostało jeszcze sześć godzin. Ci, którzy przyjechali wcześniej – odsypiali trudy podróży.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.