Starcie gigantów

W Laboratorium CHIP-a przetestowano 62 twarde dyski, o pojemnościach od 4 GB wzwyż

Wzrost zapotrzebowania na pamięć masową powoduje, że producenci prześcigają się w tworzeniu coraz doskonalszych urządzeń. Laboratorium przetestowało łącznie „412 GB” – 62 napędy o pojemnościach od 4 GB w górę.

Kupujący dysk twardy musi mieć świadomość, że współczesne systemy operacyjne, aplikacje użytkowe i gry „pożerają” przestrzeń dyskową w zastraszającym tempie. Radość po zakupie dużego „twardziela” – niezależnie od jego rozmiaru – trwa zwykle bardzo krótko; wkrótce okazuje się, że wolny obszar dysku skurczył się bardzo i należy ponownie rozbudować system. W sklepie warto więc zdecydować się na urządzenie o możliwie największej pojemności, tym bardziej, że ma to również ekonomiczne uzasadnienie. Koszt 1 MB przestrzeni dyskowej jest bowiem tym mniejszy, im większy jest dysk. Na dodatek ceny pamięci masowych stale spadają, dostępne stają się urządzenia o coraz większych pojemnościach. Biorąc to pod uwagę, kupowanie dysków niewielkich jest na dłuższą metę nieopłacalne.

Info
Grupa dyskusyjna
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu można umieścić na liście dyskusyjnej #.mamy to na chip-cd 9/98Dodatkowe materiały znajdują się również na dołączonym CD-ROM-ie – opcja CHIP-offline | Hardware | Benchmarki.

W laboratorium przetestowano urządzenia duże i bardzo duże. Przyjętą dolną granicę – 4 GB – należy uznać za minimum, jeśli wykorzystuje się komputer w jakichkolwiek poważniejszych zastosowaniach, nie ograniczających się do edycji tekstów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.