Ponad standard

Meteor Plus to propozycja dla wymagających. Szybki procesor Pentium 4, napęd combo, 256 MB pamięci RAM… Do tego standardowo FireWire, wbudowany mikrofon, karta sieciowa, modem, cztery porty USB, port IrDA i wyjście TV w standardzie S-Video.

Część pamięci operacyjnej trzeba jednak wydzielić dla modułu graficznego, więc efektywnie system dysponuje mniejszą ilością RAM-u. Zintegrowany Touchpad ma dodatkowy klawisz do scrollingu góra-dół, a pod wyświetlaczem znajdziemy pięć programowalnych przycisków szybkiego uruchamiania.

Co ważne, notebooka wyposażono w bardzo mocną baterię o pojemności 6 Ah! Tak duży akumulator to nadal rzadkość. Choć podana wartość zgodnie z sugestiami producenta gwarantować powinna bardzo długą pracę bez zasilania, notebook wytrzymuje na baterii około trzech godzin.

Notestar Meteor Plus NP 8575
Ocena ogólna (POWER)* 76
+ napęd combo (CD-RW/DVD)
+ długa praca na baterii
– “tylko” 256 MB RAM-u
Procesor: Intel Pentium 4-M 1,8 GHz
Wielkość pamięci: 256 MB DDR SDRAM
Wyświetlacz: TFT 15 cali
Dysk twardy: 40 GB
Napędy: combo (CD-RW/DVD)
Czas pracy na bateriach: 2 h 53 min
Ciężar: 3,5 kg
Cena (z VAT-em): 7150 zł, gwarancja: 24 miesiące
Info:www.notestar.pl | www.bmf.pl
* – brak rankingu ECONO ze wzgledu na zbyt częste zmiany konfiguracji i cen notebooków

Urządzenie ma ładną i estetycznie wykonaną dwukolorową obudowę, a wykorzystany plastik nie budzi zastrzeżeń. Nieco zaokrąglony design powinien się zaś spodobać każdemu. Montowanie dysku, choć wymaga odkręcenia jednej śrubki, również nie jest skomplikowane. Złącze stykowe nie utrudnia jego instalacji czy wymiany.

Niestety, ze względu na mniej modułową budowę procesora nie da się już wymienić samodzielnie, ale widać, że chłodzący go radiator wykonany jest z miedzi. Czyżby nowe standardy…?

Więcej:bezcatnews