Sieć pod kontrolą

Masz dosyć sprawdzania co pół godziny, czy na interesującej Cię stronie nie pojawiły się jakieś nowe treści? Jeśli tak, może Ci się przydać Wysigot 5.22

Internet potrafi być przerażający – nie tylko dla początkujących. Wielu z zaawansowanych jego użytkowników też staje czasami przed problemem nawału informacji. Jak sobie z nim radzić? Jak na przykład nie tracić cennych godzin na sprawdzanie, czy w interesujących nas witrynach nie pojawiła jakaś nowa informacja?

Rozwiązaniem może być instalacja programu monitorującego zmiany w zawartości witryn. Jednym z nich jest Wysigot. Narzędzie to nie tylko oznacza na żółto nowe dane (o jego pojawieniu może informować sygnałem dźwiękowym) – realizuje jeszcze kilka innych zadań. Przede wszystkim służyć może do pobierania i późniejszego przeglądania w trybie offline całych witryn internetowych. Wbrew pozorom nie jest to wydumany „wodotrysk” – przyda się na przykład osobom podróżującym z notebookami – przed odlotem pobierają one zawartość kilku witryn WWW, które potem spokojnie mogą przejrzeć w samolocie. Co więcej, Wysigot służy także za lokalny cache internetowy, ta funkcja dostępna jest jednak tylko w płatnej wersji Plus. Blokada pop-upów czy wznawianie pobierania plików to tylko oczywiste dodatki, za to na wyróżnienie zasługuje rozbudowana funkcja wyszukiwania w pobranych plikach. Dla użytkowników wersji Light nie jest również odstępny tryb Advanced, pozwalający na większą kontrolę nad pobieranymi danymi.

Wysigot 5.22
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, IE 4.0 lub wyższa, ok. 4 MB na dysku
+ duża funkcjonalność
– niezbyt intuicyjny interfejs
– polska wersja dopiero w planach
Cena: wersja Light  –  bezpłatna, Plus  –  ok. 30 EUR
www.wysigot.com

Wysigot jest nierówny, ale warto się z nim zapoznać. Początkowo odstraszać może niektórych użytkowników nie do końca intuicyjnym interfejsem. Problemem jest, a właściwie bywa od czasu do czasu, stabilność. Program radzi sobie całkiem nieźle z oznaczaniem zmian, co najważniejsze nie tylko na witrynach ze statyczną zawartością ale także na stronach generowanych dynamicznie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.