Drukowanie bez kabla i gniazdka

Zajmujący niewiele miejsca Photosmart 375 to najbardziej zaawansowana z serii małych drukarek atramentowych. Jego główna zaleta to możliwość samodzielnego drukowania zdjęć bezpośrednio z karty flash czy aparatu, na dodatek – wykorzystując opcjonalną baterię – także bez zasilania sieciowego!

HP Photosmart 375
Maks. szybkość drukowania: 45-90 s/zdjęcie
Maks. rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
Złacza kart pamięci: CF I/II, SM, MS, SD/MMC, xD
Interfejsy/pamięć: 2 x USB 2.0/32 MB
Obsługiwane formaty: JPEG, TIFF, JPEG AVI, QuickTime, MPEG-1
Wyświetlacz: kolorowy LCD, przekątna 6,4 cm
Podajnik papieru: do 26 kartek (w zależności od grubości)
Wielkość papieru: 10×15/16 cm
Standard druku z innych urządzeń: PictBridge
Ciężar/wymiary: 1,2 kg (bez baterii)/220x115x118 mm
Gwarancja: 12 miesięcy
+ małe wymiary, możliwość drukowania bezpośrenio z karty pamięci nawet bez zasilania sieciowego, interfejs Bluetooth
– wysoka cena, tylko jeden kartridż (3 kolory)
Cena (z VAT-em): 1200 zł
www.hp.pl

Na przednim panelu znajdziemy sloty akceptujące wszystkie dostępne obecnie standardy kart flash, a także dodatkowy port USB. Za jego pomocą podłączyć możemy dowolne urządzenie zgodne ze standardem PictBridge lub adapter Bluetooth. Ten ostatni pozwala na drukowanie bezpośrednio np. z telefonów komórkowych z wbudowanym aparatem. Wykorzystana podczas testów Nokia 7610 (patrz:

s.121

) wykryła na liście urządzeń Bluetooth drukarkę HP i po wysłaniu do niej zdjęcia już po minucie można było oglądać wydruk. Jakość fotografi nie była oszałamiająca, rzekłbym jednak, że akceptowalna, zważywszy na niską rozdzielczość aparatu cyfrowego w telefonie. Również wydruki zdjęć z aparatów o wyższej rozdzielczości były zadowalającej jakości – miały naturalne i dobrze nasycone kolory. Nawet metaliczne elementy w kolorze złotym czy srebrnym wyglądały bardzo dobrze. Problem pojawia się jednak, gdy na zdjęciu mamy dużo jednolitych, czarnych powierzchni. Brak czarnego koloru w kartridżu przekłada się wówczas na drobne, ale widoczne przebarwienia.

Więcej:bezcatnews