Firma, czyli ja!

Samozatrudnienie staje się ostatnio coraz popularniejszą formą świadczenia pracy, często korzystną dla pracownika i pracodawcy. To nic innego jak jednoosobowa firma. A gdzie firma, tam od razu pojawiają się tysiące formularzy, dokumentów, ewidencji i rejestrów. Przy poruszaniu się w gąszczu przepisów księgowych, podatkowych i ubezpieczeniowych może pomóc program Samozatrudnienie.

Samozatrudnienie 4.2
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/NT/XP, ok. 5 MB na dysku
+ wszystkie dokumenty potrzebne do prowadzenia firmy w jednym miejscu, obszerny i wyczerpujący podręcznik użytkownika
– brak możliwości wykonania kopii zapasowej na CD z poziomu programu
Cena: 147 zł
www.samozatrudnienie.com.pl

Aplikację tworzą cztery moduły: Księgi, Kartoteki, ZUS i Biuro. Zostały one podzielone na działy zawierające pogrupowane dokumenty. W Księgach znajdują się najważniejsze dane. Tu wprowadzamy informacje o przychodach i wydatkach, uzyskujemy wymagane rejestry, ewidencje i generujemy deklaracje podatkowe. Kartoteki służą do przechowywania informacji o kontrahentach, wyposażeniu firmy i rozliczaniu samochodu służbowego. Dział ZUS dotyczy zagadnień związanych z wyliczaniem ubezpieczeń i przygotowywaniem deklaracji dla ZUS-u. Samozatrudnienie współpracuje też z Płatnikiem. W module Biuro kryją się wszystkie dokumenty niezbędne do codziennej pracy: przelewy, przekazy, noty i dowody wewnętrzne.

Praca z programem jest intuicyjna i nie wymaga od nas znajomości wielu skomplikowanych zagadnień, związanych z prowadzeniem firmy. Podręcznik dołączony do aplikacji nie tylko uczy, jak ją obsługiwać, ale także ułatwia poruszanie się po obowiązujących przepisach i prowadzi za rękę przez cały rok podatkowy. System kontroli błędów ostrzega przed pomyłkami w dokumentach, które mogłyby nas dużo kosztować. Wszystko to sprawia, że warto zainwestować w program Samozatrudnienie, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy karierę na własny rachunek.

Więcej:bezcatnews