Nasz darmowy sklep

Używasz sieci bezprzewodowej i zauważyłeś, że Internet działa Ci coraz wolniej? Być może to zasługa Twojego lenistwa podczas konfiguracji punktu dostępowego i sąsiadów, którzy dzięki złym ustawieniom korzystają z łącza wbrew Twojej woli

Aby zainstalować osCommerce, musimy przerzucić wszystkie pliki z folderu catalog na nasz serwer. W tym celu trzeba posłużyć się programem do obsługi protokołu FTP (dobrym narzędziem jest na przykład Total Commander). Jeśli sklep ma znajdować się w katalogu głównym, to całą zawartość folderu catalog kopiujemy w to miejsce. Możemy umieścić go także w jakimś innym podkatalogu.

Przed instalacją

Przed rozpoczęciem instalacji musimy zmienić uprawnienia dostępu dla części plików. Wykorzystujemy Total Commandera – zaznaczamy dany katalog bądź plik, wybieramy Pliki | Zmień atrybuty i wpisujemy odpowiednią wartość. Wprawdzie niektóre parametry moglibyśmy ustawić później, jednak najwygodniej zrobić to od razu.

 • Przechodzimy do folderu /catalog/includes/, dla pliku configure.php ustawiamy chmod 777, następnie robimy to samo z plikiem configure.php w katalogu /catalog/admin/includes. Umożliwi to edytowanie pliku configure.php, a zatem pozwoli na konfigurowanie sklepu.
 • Otwieramy folder /catalog/includes/languages/polish/, dla pliku mainpage.php ustawiamy chmod 666. Da to możliwość edycji strony głównej z panelu administracyjnego sklepu.
 • Wreszcie w folderze /catalog/admin/ nadajemy chmod 777 katalogowi backups, dzięki czemu możliwe będzie tworzenie w nim zapasowych kopii bazy danych.
 • Teraz możemy przejść już do procesu instalacji. Instalator znajdziemy pod adresem www.adressklepu.pl/install.
 • 1. Struktura bazy danych

  Wybieramy opcję Instalacja nowego sklepu. Instalator pyta, czy ma utworzyć automatycznie strukturę bazy danych i czy uzupełnić pliki konfiguracyjne. Zaznaczamy oba pola.

  2. Lokalizacja bazy danych

  Podajemy dane umożliwiające nawiązanie połączenia z bazą. Powinniśmy otrzymać je od naszego usługodawcy bądź w procesie tworzenia bazy danych w panelu administracyjnym. Jeśli sklep instalujemy na serwerze współużytkowanym (czyli takim, z którego korzysta wielu użytkowników), należy odznaczyć pole stałe połączenie. W tym też wypadku jako lokalizację sesji wybieramy bazę danych zamiast plików.

  0
  Zamknij

  Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.