Pierwsza lustrzanka cyfrowa Sony

Koncern Sony informuje o wprowadzeniu na rynek aparatu

Koncern Sony informuje o wprowadzeniu na rynek aparatu

α

100 – pierwszej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej noszącej nazwę

α

(czyt. „alfa”). Nazwa ta będzie również nową własną marką Sony oznaczającą system lustrzanek cyfrowych, obejmujący: korpus, szereg lamp błyskowych i akcesoriów oraz bogatą gamę obiektywów, wykorzystujących między innymi optykę firmy Carl Zeiss.

W korpusie

α

100 zastosowano rozwiązania techniczne pozwalające na robienie świetnych zdjęć, także początkującym fotoamatorom. To między innymi: 10-megapikselowa matryca CCD o rozmiarze APS-C (efektywnie 10,2 miliona pikseli), stabilizator obrazu Super SteadyShot oraz system oczyszczania matrycy z kurzu. Wbudowany w korpus stabilizator działa ze wszystkimi obiektywami, zatem nie trzeba już korzystać z drogich szkieł z własną stabilizacją. System Anti-Dust, uruchamiany każdorazowo przy wyłączaniu zasilania, wprowadza matrycę w drgania, dzięki którym usuwane są drobinki kurzu.

Jeśli mamy do czynienia z trudnymi warunkami oświetleniowymi lub scenami o dużym kontraście, z pomocą przychodzi optymalizacja zakresu dynamiki obrazu (Dynamic Range Optimiser) równoważąca jasne i ciemne obszary zdjęcia i chroniąca przed utratą szczegółów w światłach i cieniach. Za przetwarzanie danych obrazowych z matrycy CCD odpowiedzialny jest nowo opracowany procesor obrazu BIONZ.

Użytkownik ma do dyspozycji tryby: automatyczny, program, preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczny, a ponadto 6 predefiniowanych trybów tematycznych (portret, krajobraz, makrofotografia, widok nocny, zachód słońca, sport / akcja). Wbudowana lampa błyskowa umożliwia wybór różnych sposobów pracy (zdalne sterowanie dedykowanymi flashami, długie czasy synchronizacji, synchronizacja przed zamknięciem migawki), a naświetlenie i błysk są korygowane niezależnie. Aparat współpracuje także z zewnętrznymi lampami błyskowymi. Korpus przystosowany jest do współpracy z szeroką gamą obiektywów Minolta AF, Konica Minolta AF oraz Sony α, w tym z obiektywami typu G i Carl Zeiss.

Czytelny, 2,5-calowy ekran LCD Clear Photo Plus o rozdzielczości 230 000 pikseli jest pokryty powłoką przeciwodblaskową, dzięki czemu można swobodnie przeglądać zdjęcia i ustawiać parametry pracy aparatu, nawet w jasnym świetle dziennym. Lustrzankę wyposażono w jasny wizjer optyczny z drobnosferyczną matówką Acute Matte, o odległości widzenia 20 mm i powiększeniu 0,83x, z korekcją dioptryczną i czujnikiem zbliżenia oka (Eye-Start). Szeroka ramka systemu AF, złożona z 9 czujników, z centralnym czujnikiem krzyżowym, umożliwia pracę w czterech trybach: pojedynczego autofokusa (AF-S), ręcznej korekty ostrości (DMF), ciągłego autofokusa (AF-C) oraz automatycznego wyboru między pojedynczym a ciągłym autofokusem (AF-A). Możliwy jest również podgląd głębi ostrości.

Akumulator litowy o pojemności 1600 mAh, oparty na technologii STAMINA, pozwala na wykonanie do 750 zdjęć bez konieczności ładowania (pomiar według standardu Camera & Imaging Products Association).

Zdjęcia zapisywane są na kartach pamięci Compact Flash, zgodnymi z nośnikami typu I/II (MicroDrive). W komplecie dostarczony jest też adapter na karty MemoryStick DUO oraz oprogramowanie do edycji zdjęć: Image Data Converter SR Ver. 1.1 (dla Windows i Macintosh) i Picture Motion Browser.

Lustrzanka cyfrowa

α

100 jest w ofercie od lipca br. http://www.sony.pl/view/ShowArticle.action?article=1154694485194&site=odw_pl_PL

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.