UMPC Asus R2E

Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni i jest sterowane za pomocą rysika lub wbudowanego w przedni panel TrackPointa. Windows XP i aplikacje działają na Asus R2E bez zarzutu. Niestety, wydajność procesora i GPU nie pozwala na uruchomienie bardziej zaawansowanych aplikacji 3D. Mimo niewielkich rozmiarów (235×135 mm) R2E został wyposażony w kamerę internetową, czytnik biometryczny oraz moduł GPS. Wbudowany mikrofon i głośnik mono nie umożliwiają słuchania muzyki w dobrej jakości, ale rozmówcę podczas konferencji usłyszymy bez problemu.
Asus R2E
Asus R2E

Nie zapomniano o portach dla urządzeń zewnętrznych. Znajdziemy tu dwa gniazda USB 2.0, port Mini USB, złącze słuchawkowe i mikrofonu zewnętrznego oraz czytnik kart SD, gniazdo sieciowe RJ-45 i złącze dla zewnętrznego monitora.

W komplecie z miniaturowym pecetem dostajemy praktyczny pokrowiec. Dodatkowa podstawka i klawiatura pozwolą zamienić R2E w stacjonarny komputer. Mimo małych rozmiarów Asus R2W daje użytkownikowi mnóstwo możliwości. Waga urządzenia wynosi ponad kilogram (sporo waży sama bateria, na której komputer pracuje 3 godziny przy maksymalnej wydajności).

Dostawca: www.asustek.pl Cena:

3620 zł

Dane techniczne:

Procesor / Cache L2: Intel A 110 / 512MB

Pamięć RAM: 1024 MB

Pojemność dysku twardego: 80 GB

Wyświetlacz (rozdzielczość): 7″ (1024×600 pikseli)

Układ graficzny: Intel GMA 950

Karty sieciowe: 100 Mb/s, Wi-Fi 802.11b/g

Dodatkowe wyposażenie: moduł GPS

Czas pracy na baterii: 182 min

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Niewielki UMPC o dobrym czasie pracy na baterii.

ALTERNATYWA:

Fujitsu-Siemens STYLISTIC ST5112