Darmowe edytory audio

W Internecie znaleźliśmy narzędzia do edycji audio, które są przyjemne dla oka, a przede wszystkim funkcjonalne i... darmowe. Co więcej, dwa z nich nie wymagają nawet instalacji na dysku – wystarczy tylko dostęp do Sieci.

Audacity

Aplikacja przeznaczona do nagrywania i edytowania dźwięków. Zawiera narzędzie do usuwania szumów tła, które przyda się podczas czyszczenia nagrań nie najlepszej jakości. W trakcie edycji możemy korzystać z wielu ścieżek audio, a dla każdej z nich indywidualnie określić głośność. Standardowe efekty (i można je wzbogacić poprzez wtyczki VST) pozwalają na różnorodne modyfikacje nagrań.

Info: audacity.sourceforge.net

WavePad

WavePad został bardzo dobrze przygotowany do dzielenia długich nagrań, np. z radia lub telewizji, na mniejsze pliki. Obsługuje pliki MP3, oraz mniej popularny format Ogg. Pliki otwieramy za pomocą menu File, zaś efekty oraz inne narzędzia edycyjne uruchamiamy, korzystając z paska menu. Bardzo przydatna jest zintegrowana funkcja nagrywania płyt i ripowania krążków CD-Audio.

Info: www.nch.com.au

Jamgule

Sieciowa aplikacja służąca do tworzenia ścieżek dźwiękowych oraz przygotowywania muzycznych miksów. Wystarczy otworzyć Jamglue i założyć konto w serwisie, by wgrać własne klipy i móc dodać do nich różnorodne efekty dźwiękowe. Na osi czasu określamy, kiedy dany efekt ma zostać odtworzony. A dzięki funkcji Sync Track To Mix Tempo zsynchronizujemy tempo ścieżek do takiego, jakie sami wybierzemy.

Info: www.jamglue.com

Splice

Edytor Splice przeznaczony jest do edytowania ścieżek audio online – nie ma potrzeby jakiekolwiek instalacji. W menu możemy zakomponować nasz utwór: poszczególne klipy pobierzemy od innych użytkowników Splice’a z folderu „Public Songs”. Wystarczy je przeciągnąć do okna edycji. Partie syntezatorów wprowadzimy, korzystając z wirtualnej klawiatury, a edycję rozpoczniemy, klikając na ścieżkę.

Info: www.splicemusic.com

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.