Płyta główna Zotac nForce 610i-ITX

Jednakże nie jest to jeszcze bardzo popularny rozmiar i na rynku nie ma wielkiego wyboru tego typu obudów jak i samych płyt tego typu. Dzięki małym rozmiarom płyty wynoszącymi 17×17 cm, cały komputer może zmieścić się w miniaturowej obudowie. Rozwiązanie to wpływa nie tylko na efektywność prezentowania się np. w salonie jako mini komputer multimedialny ale również pozwala na łatwe przenoszenie urządzenia w domu a nawet zabieranie go ze sobą poza dom.
Zotac nForce 610i-ITX
Zotac nForce 610i-ITX

Do naszego laboratorium trafiło maleństwo firmy Zotac, które zostało zaprojektowane dla procesorów Intela pracujących z szyną FSB do 1333 MHz. Sercem płyty jest chipset Nvidia nForce610i. Konstrukcja posiada zintegrowany układ graficzny Nvidia GeForce 7050, który jest zgodny ze standardem DirectX 9.0c. Poza tym na płycie znalazły się dwa sloty dla pamięci DDR2 667 MHz, której maksymalnie możemy zainstalować łącznie 4 GB. Płyta posiada dwa wewnętrzne złącza SATA2 oraz jedno IDE dla napędów. Poza tym do dyspozycji jest 8 złączy USB dla urządzeń zewnętrznych.

Wydajność zintegrowanej grafiki nie pozwoli na granie w najnowsze gry w wysokich rozdzielczościach. Lecz bez problemu zagramy sobie w nieco starsze tytuły w rozdzielczości do 1024×768. Głównym zadaniem zintegrowanej grafiki nie jest jednak akceleracja skomplikowanej grafiki 3D, lecz generowanie obrazu dla “płaskich” aplikacji jak przeglądarka stron WWW czy odtwarzacze filmów i muzyki. Największą wadą zastosowanego zintegrowanego układu graficznego jest brak wyjścia cyfrowego DVI.

Dostawca: www.zotac.com Cena:

140 zł

Dane techniczne:

Obsługiwane procesory: Intel LGA775 Core 2 Duo, Extreme, Quad (45, 65 nm); Pentium Dual Core, D, 4; Celeron D

Chipset: nVidia nForce 610i

Liczba złączy PCI/PCI-E x16/ PCI-E x1: 0/0/1

Liczba złączy IDE/Serial ATA/RAID: 1/2/tak

Liczba załączy USB/Fire Wire/External SATA: 8/0/0

Układ dźwiękowy: 5.1

Karta sieciowa: 100 Mb/s

Gwarancja: 60 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Płyta główna do budowy mini komputera typu Media Center, lub biurowego Desktopa zajmującego bardzo mało miejsca.

ALTERNATYWA:

Zotac nForce 630i ITX