10 najpopularniejszych darmowych strzelanek

1) Wolfenstein: Enemy Territory 2.60

Ta darmowa gra wieloosobowa jest jedną z obecnie najpopularniejszych strzelanin. Wolfenstein: Enemy Territory to gra multiplayer, w której kluczem do sukcesu jest współpraca. Na jednej mapie mogą grać nawet 64 osoby. Gra zawiera również tryb mini-kampanii. Walcz po stronie Niemców lub Aliantów w Europie i Afryce.
Pobierz: Wolfenstein: Enemy Territory 2.60

2) F.E.A.R. Combat 1.07 PL

Boisz się ciemności? F.E.A.R. Combat jest darmową strzelanką działającą w trybie multiplayer. F.E.A.R. Combat umożliwia grę w trybie multiplayer i jest częścią pełnej wersji tej gry. Walki rozgrywane są w 10 różnych trybach. Do dyspozycji graczy jest 19 różnych map i 12 broni. Aby zagrać w tę grę musimy się zarejestrować na stronie producenta, po wykonaniu tego kroku możemy grać nawet z osobami, które zakupiły pełną wersję gry.
Pobierz: F.E.A.R. Combat 1.07 PL

3) WarRock 1.0 Final

WarRock to taktyczna gra bitewna. W zależności od trybu gry należy wykonywać określone zadania (przechwycić i utrzymać wyznaczone punkty, wyeliminować przeciwną drużynę…). W czasie gry można korzystać ze wszystkich pojazdów i broni znajdujących się na mapie (czołgów, samolotów, motocyki…). Po każdej rozegranej bitwie przyznawane są punkty, które podnoszą rangę gracza.
Pobierz: WarRock 1.0 Final

4) AssaultCube 0.93

AssaultCube to szybka, strzelanka oparta na silniku Cube o otwartym kodzie źródłowym. Gra przypomina swoją oprawą graficzną i rozgrywką sieciową Counter Strikea. AssaultCube zajmuje tylko 19 MB, a do wygodniej gry sieciowej wystarczy zwykły modem 56k, na dodatek dostępna jest dla Windows, Linuksa i MacOS X.
Pobierz: AssaultCube 0.93

5) Soldat 1.4.2

Soldat jest darmową grą z trybem multiplayer, mieszanką gier Worms oraz ConterStrike. W tej dwuwymiarowej grze akcji żołnierze walczą przeciwko sobie mając do dyspozycji 18 różnych broni. Możesz grać przeciwko komputerowi bądź też z innymi graczami poprzez sieć lub Internet. W programie zawartych jest 6 różnych trybów gry.
Pobierz: Soldat 1.4.2

6) OpenArena 0.7.6

OpenArena to open-sourceowa strzelanina oparta na silniku Quake III. OpenArena posiada poprawioną grafikę w porównaniu do pierwowzoru i trochę zmienione bronie, ikonki itd. Jednak Ci, którzy wcześniej grali w Quake 3 nie będą mieli żadnych kłopotów z onalezieniem się w menu czy w rozgrywce.
Pobierz: OpenArena 0.7.6

7) Teewars 0.3.4

Teewars to nowa, szybko rozwijająca się strzelanka sieciowa w stylu Soldata. Gra zapewnia rozrywkę sieciową zarówno w sieci lokalnej, jak w internecie. W obecnej wersji dostępe są cztery różne bronie (młot, pistolet, shotgun i granatnik). Teewars jest bardzo dynamiczną grą, w której istotną rolę w poruszaniu się pełni linka. Dostępne są takie tryby rozgrywki jak Deathmatch, Caputre the flag, Team deathmatch, a w przyszłości także Race.
Pobierz: Teewars 0.3.4

8) Tremulous 1.1

Open-sourceowa strzelanka 3D Tremolous wykorzystuje kod gry Quake 3 do obsługi podniecających bitw wielosobowych. Po wybraniu strony, człowiek bądź obcy, musisz współpracować ze swoim zespołem, chronić ważnych punktów i znajdywać lepszą broń aby wyeliminować przeciwną drużynę.
Pobierz: Tremulous 1.1

9) Alien Arena 2007 v6.03

Alien Arena 2007 jest darmową strzelanką, w której możemy prowadzić rozgrywkę przeciwko komputerowi lub naszym znajomym. Mamy do wyboru 5 trybów gry: deathmatch, zespołowy deathmatch, zdobycie flagi, a także natarcie na całego i deathball. Do dyspozycji gracza jest 9 postaci, 37 poziomów i 8 broni. Gra została w dużej części oparta na kodzie gry Quake 3.
Pobierz: Alien Arena 2007 v6.03

10) Warsow 0.42

Warsow to darmowa strzelanka oparta na silniku gry Quake II z dość mocno zmienioną grafiką. Rozgrywaka jest szybka, a twórcy gry położyli nacisk na możliwości ruchu graczy i wykonywanie różnych trików podczas skoków. Użytkownik może wybrać potyczkę z komputerem lub grę z innym graczami.
Pobierz: Warsow 0.42