Windows 7 najwydajnieszym systemem Microsoftu w historii

Google łata swoją przeglądarkę

Google zaprezentowało nową wersję testową swojej przeglądarki. Chrome 03.154.9 likwiduje kilka luk w bezpieczeństwie, dodaje kilka funkcji oraz działa wydajniej od swojego poprzednika.

Chrome doczekał się kolejnego uaktualnienia. Wersja 03.154.9 likwiduje dziurę w obsłudze wyskakujących okien pozwalającą atakującemu na atak typu phishing. Dodatkowo, przeglądarka od tej wersji ostrzega nas za każdym razem, gdy próbujemy pobrać plik mogący potencjalnie zawierać niebezpieczny kod.

Poprawiono również obsługę wtyczek, na przykład tych obsługujących Flasha czy PDF-y. Nie powinien się już pojawić błąd, na skutek którego Chrome pochłaniał wszystkie zasoby komputera próbując odtworzyć coś przez wtyczkę. Usprawniono obsługę touchpadów i serwerów proxy. Od teraz można również dodawać własne słowa do słownika ortograficznego.

Chrome’a obecnie używa 0,78% internautów. Wyprzedza go Safari (6,65%), jednak ma wciąż lepszy wynik, niż Opera (0,69%). Na prowadzeniu wciąż są Internet Explorer i Firefox. Czytelnicy CHIP Online są nieco przychylniejsi przeglądarce Google’a (3,5% z nich używa Chrome’a, wyprzedzając Safari, której używa 1,9% odwiedzających naszą witrynę).

Chrome aktualizuje się automatycznie. My przypominamy, że przeglądarka jest wciąż w wersji beta, a zatem nadal może zawierać błędy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.