Odtwarzacz Manta HDD Recorder HDD2000

W niewielkiej obudowie kryje się dość dużo funkcji. Aby w pełni je wykorzystać należy dokupić twardy dysk SATA o pojemności od 80 GB do 500GB. Po podłączeniu np. do dekodera telewizji satelitarnej i telewizora uzyskamy zwykłą funkcjonalność nagrywarki. Ale podczas oglądania programów sportowych nie jesteśmy już zdani na prowadzących transmisje, ciekawą akcję można przewinąć kilka sekund wstecz i obejrzeć ją w zwolnionym tempie. Możemy podłączyć się na wejście za pomocą chinch, a wyjść na urządzenia za pomocą chinch albo do nowszych telewizorów przez złącze komponentowe. Sygnał wideo zostanie przeskalowany do obrazu 720p/1080i. A dźwięk przekazywany jest wtedy przez gniazdo A/V OUT lub S/PDIF.
Manta HDD Recorder HDD2000
Manta HDD Recorder HDD2000

Nie od parady zainstalowano tu także czytniki kart pamięci, po włożeniu karty i naciśnięciu przycisku “copy” – czy to na panelu przednim czy na pilocie, zawartość karty zostanie skopiowana na twardy dysk. Możemy także przeglądać zdjęcia w formacie jpeg i bmp. Do urządzenia możemy podłączyć zewnętrzną pamięć USB, mamy do dyspozycji dwa złącza, jest też gniazdo do podłączenia do sieci LAN.

Niestety do ważnych wad tego sprzętu należy brak obsługi systemu plików NTFS, mamy do dyspozycji tylko FAT32, co niesie za sobą ograniczenia wielkości partycji i plików. Urządzenie może także służyć jako przenośny dysk USB, choć jednak jest nieco mniej poręczne.

Dostawca: www.manta.com.pl Cena:

455 zł

Dane techniczne:

Odtwarzanie/nagrywanie sygnału DVD: tak/tak

Maksymalna pojemność zainstalowanego HDD: 500GB

System plików FAT32/NTFS: tak/nie

Maksymalna rozpoznawalna liczba obrazów: 9999 plików

Przeglądarka zdjęć: tak (*.jpeg, *.bmp)

Czytnik kart pamięci: tak

Pilot bezprzewodowy: tak

Gwarancja: 12 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Ciekawy sprzęt, połączenie nagrywarki DVD z przenośnym dyskiem.

ALTERNATYWA:

brak