Gry Blizzarda są nieśmiertelne - World of Warcraft jest wciąż udoskonalany

– Nie będzie World of Warcraft 2 – mówi twórca najpopularniejszej gry wielosobowej na świecie

World of Warcraft z pewnością zapisze się w kartach historii rozrywki elektronicznej jako jedna z gier wszechczasów. Autor produktu, firma Blizzard, już pracuje nad kolejną grą z tego samego gatunku.

Mike Morhaime, założyciel i prezes Blizzarda, potwierdził, że jego firma pracuje nad nową grą typu MMO. Jak ujawnił magazynowi Wired, nie będzie to jednak kontynuacja World of Warcraft a zupełnie nowy produkt.

– To nie będzie sequel World of Warcraft – mówi Morhaime – Nie chcemy zastępować WoW-a nowym MMO. Chcemy zapewnić zupełnie inne doznania związane z grą wielosobową, mam nadzieję, że World of Warcraft wciąż będzie rósł w siłę, kiedy wydamy nową grę – dodaje prezes.

Morhaime wypowiedział się również a propos zabezpieczeń DRM, umożliwiających jedynie trzy reinstalacje gry: – Wciąż się jeszcze nad tym zastanawiam, ale wolimy, by nasze gry można było w łatwy sposób włączać, gdziekolwiek się jest. Obecnie ludzie mają wiele systemów. Ludzie nie powinni mieć możliwości logowania się z kilku miejsc równocześnie nie mając odpowiedniej ilości kopii gry. Ale powinni mieć możliwość grania gdzie tylko ze chcą, to ich prawo. – jak mówi prezes.

Blizzard nie zamierza się wycofywać z rynku komputerów Apple’a. – Mamy duże doświadczenie w Makach. Robiliśmy to już od lat i mamy grono Makowych graczy w naszej społeczności, co czyni cały projekt ważnym dla nas. Chcę dalej ich wspierać. – mówi Morhaime.

0
Źródło: Wired News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.