Nowa twarz Telewizji Wirtualnej Polski

Idea “liftingu” WPtv sprowadza się zasadniczo do oparcia struktury serwisu na czterech odrębnych sekcjach: kanałach tematycznych, programach autorskich tworzonych przez redakcję WPtv, produkcjach pozyskanych od internautów oraz sekcji “na żywo” – uruchamianej na czas trwania wideoczatów lub emisji sygnału tradycyjnych telewizji strumieniujących w Sieci.
Wirtualna Polska zmienia oblicze swojej internetowej telewizji
Wirtualna Polska zmienia oblicze swojej internetowej telewizji

Aby nie mnożyć niepotrzebnie liczby kanałów tematycznych, każdy z dziesięciu dostępnych obecnie (Showbiznes, News, Sport, Film, Teledyski, Rebel, Lifestyle, Biznes, Moto, Gry) – podzielony został na tzw. “subkanały tematyczne” umożliwiające użytkownikom efektywne wyszukiwanie najbardziej interesujących produkcji wideo. Ważną zmianą jest też całkowite odejście od ramówki ustalanej dobowo, na rzecz playlisty (“Hity na Dziś”) składanej przez redakcję z najświeższych oraz najciekawszych materiałów wideo dla danego obszaru tematycznego.

Dla widzów, którzy aktywnie chcą się włączyć w proces tworzenia WPtv dedykowana jest sekcja “Wasze produkcje”. Tylko wybrane osoby, które posiadają prawa autorskie do produkcji i wyrażą zgodę na ich publikację, zostaną zaproszone do umieszczenia swoich materiałów w WPtv. Nie ma zatem możliwości dowolnego dodawania produkcji. W przyszłości do serwisu ma zostać wprowadzony model dzielenia się przychodami z emisji reklam przy najpopularniejszych i najwyżej ocenianych produkcjach wideo nadesłanych przez internautów.

Wśród zasadniczych zmian technicznych wymienić można m.in.: dywersyfikację jakości obrazu, czyli możliwość oglądania produkcji w lepszej jakości optycznej w zależności od przepustowości łącza, którym dysponuje użytkownik; możliwość przeglądania zawartości produkcji wideo z poziomu archiwum bez konieczności ich odtwarzania; możliwość osadzania dowolnej produkcji na zewnętrznych stronach WWW poprzez wklejanie linku z kodem. Zadbano też o najmłodszych internautów, wprowadzając wyraźne oznakowanie produkcji drastycznych lub niecenzuralnych oraz całkowicie rezygnując z kontentu erotycznego na rzecz audycji o wydźwięku edukacyjnym.