Płyta główna dla miłośników podkręcania

ASUS zaprezentował płytę główną przeznaczoną dla entuzjastów, model Republic of Gamers (ROG) Rampage II Extreme. Zbudowana została ona w oparciu o najnowszy chipset firmy Intel i obsługuje technologię SLI/CrossFireX.
Płyta główna ASUS ROG Rampage II Extreme, na której pobito rekord
Płyta główna ASUS ROG Rampage II Extreme, na której pobito rekord

Podkręcanie na nowej płycie ASUS-a ma być wyjątkowo efektywne, dzięki zastosowaniu systemu ROG Extreme Engine składającego się z 16 fazowego zasilania sekcji procesora oraz 3 fazowego zasilania dla innych podsystemów, takich jak QPI/DRAM, mostek północny oraz pamięci – przy zastosowaniu kondensatorów polimerowych ML, które utrzymują stabilne zasilanie jednostki nawet w najbardziej obciążających zadaniach.

ROG Rampage II Extreme dostarczana jest także wraz z dwoma funkcjonalnymi narzędziami o nazwach TweakIt oraz ProbeIt, które pozwalają miłośnikom podkręcania regulować i monitorować częstotliwości zegarów oraz parametry napięć bezpośrednio z poziomu płyty głównej – i w ten sposób osiągać szybko i wygodnie maksymalną wydajność systemu.

Aktualnie zestaw oferowany jest wraz z kartą dźwiękową SupremeFX X-Fi, co uwalnia użytkowników od konieczności zakupu oddzielnego urządzenia. Karta SupremeFX X-Fi korzysta z technologii X-Fi, takich jak CMSS-3D oraz EAX.