Płyta główna ASUS ROG Rampage II Extreme, na której pobito rekord

Płyta główna dla miłośników podkręcania

ASUS ROG Rampage II Extreme

ASUS zaprezentował płytę główną przeznaczoną dla entuzjastów, model Republic of Gamers (ROG) Rampage II Extreme. Zbudowana została ona w oparciu o najnowszy chipset firmy Intel i obsługuje technologię SLI/CrossFireX.

Podkręcanie na nowej płycie ASUS-a ma być wyjątkowo efektywne, dzięki zastosowaniu systemu ROG Extreme Engine składającego się z 16 fazowego zasilania sekcji procesora oraz 3 fazowego zasilania dla innych podsystemów, takich jak QPI/DRAM, mostek północny oraz pamięci – przy zastosowaniu kondensatorów polimerowych ML, które utrzymują stabilne zasilanie jednostki nawet w najbardziej obciążających zadaniach.

ROG Rampage II Extreme dostarczana jest także wraz z dwoma funkcjonalnymi narzędziami o nazwach TweakIt oraz ProbeIt, które pozwalają miłośnikom podkręcania regulować i monitorować częstotliwości zegarów oraz parametry napięć bezpośrednio z poziomu płyty głównej – i w ten sposób osiągać szybko i wygodnie maksymalną wydajność systemu.

Aktualnie zestaw oferowany jest wraz z kartą dźwiękową SupremeFX X-Fi, co uwalnia użytkowników od konieczności zakupu oddzielnego urządzenia. Karta SupremeFX X-Fi korzysta z technologii X-Fi, takich jak CMSS-3D oraz EAX.