Producent biznesowych notebooków rzuca wyzwanie ultraprzenośnym komputerom

W skład linii ThinkPad X200 wchodzą notebooki, których waga zaczyna się już od 1 kg, a maksymalny czas pracy przekracza 13 godzin. Ponadto, nowy ThinkPad X200 tablet jest najlżejszą konstrukcją tego typu na rynku w porównaniu do poprzedniej generacji tabletów, jego wagę zmniejszono do 1.5 kg. Nowy tablet Lenovo umożliwia także o niemal 50 procent dłuższy czas pracy na baterii.
Tablet potrafiący pracować przez 10 godzin na bateriach
Tablet potrafiący pracować przez 10 godzin na bateriach

Zarówno ThinkPad X200s, jak i X200 tablet cechują się większą funkcjonalnością w stosunku do starszych notebooków ThinkPad. ThinkPad X200 tablet posiada zwiększone możliwości multimedialne, obracany dwustronnie ekran i pełnowymiarową klawiaturę. Chcąc chronić urządzenia przed przypadkowymi uszkodzeniami, Lenovo zastosowało w konstrukcji wybranych modeli ThinkPad X200s innowacyjne wzmocnienie górnej pokrywy, wykorzystane po razy pierwszy w notebookach z linii ThinkPad X300. Rozwiązanie to pozwala zapewnić równowagę między niską wagą a dużą trwałością urządzenia.

Notebook Lenovo ThinkPad X200s         

Sercem modelu ThinkPad X200s jest najnowszy procesor Intel Centrino 2 do małych obudów z technologią vPro. Wybrane modele X200s są oferowane z dyskami półprzewodnikowymi SSD o pojemności 128 GB, wyświetlaczami podświetlanymi diodami, a także funkcjonalnością Ultra-Wideband oraz interfejsem Bluetooth. Opcjonalnie dostępne są także 9-komorowe akumulatory, które umożliwiają pracę bez zasilania dłużej niż standardowy dzień roboczy. Opisywane modele są kompatybilne z nową stacją dokującą ThinkPad X200 Ultrabase, dzięki czemu użytkownicy w trakcie pracy mogą ładować drugi akumulator i w odpowiednim momencie go wymienić. Osobom oczekującym jeszcze większej funkcjonalności, Lenovo oferuje czytnik Blu-ray DVD podłączany do stacji dokującej oraz dodatkowy dysk twardy.

Lenovo ThinkPad X200 tablet

Pierwszy w historii panoramiczny tablet Lenovo zapewnia ponad 10 godzin nieprzerwanej pracy na akumulatorach, czyli cały dzień roboczy. W modelu ThinkPad X200 tablet zastosowano najnowsze, niskonapięciowe procesory Intel Centrino 2 z technologią vPro przeznaczone do małych obudów. Niektóre modele zostały także wyposażone w dyski półprzewodnikowe SSD, ekrany podświetlane diodami, moduł GPS oraz funkcję Ultra-Wideband i szerokopasmowe połączenie mobilne. Zarówno X200 tablet, jak również notebook ThinkPad X200s obsługują sieci WiFi. Jeszcze w tym roku pojawią się modele z opcjonalnym modułem WiMAX. Użytkownicy tych komputerów mogą również zdecydować się na opcje podnoszące bezpieczeństwo przechowywanych danych, czyli m.in. skanery linii papilarnych oraz rozwiązanie do pełnego szyfrowania dysku.

Ceny i dostępność

Ceny notebooków Lenovo ThinkPad X200s zaczynają się od 7199 zł brutto, zaś tabletów Lenovo ThinkPad X200 od 8149 zł brutto dla użytkownika końcowego.

Komputery objęte są trzyletnią gwarancją. Notebooki będą dostępne w sprzedaży w listopadzie za pośrednictwem sieci Partnerów Biznesowych Lenovo oraz na stronie www.lenovo.com.