Sprawdzamy nawigacje samochodowe w warszawskich korkach

Na antenie Antyradia oraz na stronie nawigacja.chip.pl trwa wielki test nawigacji GPS. Po raz pierwszy testujemy jak najnowocześniejsze nawigacje sprawdzają się w warszawskich korkach. By test był obiektywny słuchacze oraz czytelnicy sami wybierają trasy, którymi będziemy jeździć. Następnie nasi kierowcy wyjadą na warszawskie ulice sprawdzić, która nawigacja GPS pomoże dotrzeć im do celu najszybciej.
Automapa 5.1.1 na palmofonie HTC P470
Automapa 5.1.1 na palmofonie HTC P470

Każdego dnia kierowcy muszą dojechać z punktu startowego do docelowego przejeżdżając po drodze przez jeden lub kilka punktów pośrednich, kierując się wskazaniami jednej z nawigacji. Zwycięża nawigacja, która najszybciej doprowadzi do punktu docelowego. Dodatkowo oceniamy, jak trafnie nawigacje prognozują czas dojazdu do celu oraz zbieramy opinie kierowców na temat korzystania z poszczególnych nawigacji. Nad obiektywnym przebiegiem całego testu czuwają dziennikarze z laboratorium CHIP.

Każdego dnia kierowcy wymieniają się nawigacjami, tak by każdy mógł przetestować wszystkie. Test trwa pięć dni. Wygra nawigacja, której łączny czas jazdy na wszystkich pięciu trasach będzie najkrótszy.