Archiwizer WinZip 12.0

Najważniejsza ze zmian to poprawiony i udoskonalony algorytm kompresji grafiki. Obecnie pliki w formacie JPG zmniejszane są nawet do 30% ich oryginalnej wielkości – nie musimy się obawiać o utratę jakości czy uszkodzenie oryginalnego zdjęcia. Warto także zwrócić uwagę na funkcję podglądu spakowanych obrazów – bezpośrednio z archiwum, bez konieczności ich dekompresowania. Nowy WinZip pozwala także na wysyłanie emailem pojedynczych plików wybranych z archiwum.
WinZip 12.0

WinZip 12.0

WinZip 12.0 obsługuje formaty 7Z, IMG i ISO. Dzięki implementacji kompresji LZMA powyższe formaty otwierane są szybciej niż dotychczas. Skrócono także czas potrzebny na ich dekompresję. Rozbudowano mechanizm szyfrowania haseł i danych. Jak zapewne pamiętają użytkownicy starszych wersji WinZipa, była to jego pięta achillesowa, a złamanie haseł było bajecznie proste.

Oprawa graficzna się nie zmieniła: jest minimalistyczna i czytelna. Program radzi sobie m.in. z formatami ARC, ARJ, CAB, LZH, RAR, BZ2, TAR, Z, GZ, TAZ, TGZ, LZEXPAND, Uuencoded, Xxencoded, BinHex oraz MIME, BZ2 i ZIP. Dodano także odczyt i dekompresję archiwów RA.

Dostawca: www.corel.com Cena

: ok. 100 zł (30 EUR)

Wymagania:

Windows Me/XP/Vista

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Nowy, szybszy, lepszy, choć dobrze znany WinZip.

ALTERNATYWA:

Power Archiver, Stuffit, UltimateZip, WinAce, WinRAR