Edytor zdjęć Adobe Photoshop Lightroom 2

Efekty uzyskane dzięki temu programowi odświeżyły uczucie przyjemności związanej z przetwarzaniem fotografii, jakiego doznawaliśmy niegdyś podczas pracy w ciemni fotograficznej. Lightroom oferuje bowiem wszystkie funkcje niezbędne do profesjonalnej obróbki zdjęć, które pozwalają na uzyskanie końcowego efektu zgodnego z naszymi wyobrażeniami.
Adobe Photoshop Lightroom 2

Adobe Photoshop Lightroom 2

Lightroom 2 znacznie różni się od poprzednika. Zmodyfikowano w nim i uproszczono moduł filtrów. Szereg ułatwień odkryjemy także w polu wyszukiwania oraz części odpowiedzialnej za katalogowanie kolekcji zdjęć. Zmieniono praktycznie cały interfejs aplikacji. Wprowadzono m.in. mechanizm dodawania i zdejmowania winiety, skróty klawiaturowe oraz opcję druku zdjęć w formie albumów fotograficznych.

Inne równie ważne zmiany to dodanie opcji obsługi dwóch monitorów oraz wsparcie dla wyświetlania obrazów o rozmiarze do 30 tysięcy pikseli w pionie i poziomie. Możliwe jest także tworzenie zdjęć panoramicznych.

Usprawniania dotyczą też wymagań systemowych – w porównaniu z poprzednikiem Lightroom 2 działa szybciej i w mniejszym stopniu obciąża procesor. To ukłon w kierunku posiadaczy komputerów przenośnych, którzy stanowią dużą grupę użytkowników tego edytora. Aplikacja działa w Windows oraz w Mac OS X. Co ważne, obsługuje zarówno wersje 32-, jak i 64-bitowe Windows.

Dostawca: www.adobe.com Cena:

675 zł (300 USD)

Wymagania:

Windows XP/Vista, Mac OS X

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Doskonały pomocnik fotografa, lepszy niż poprzednik.

ALTERNATYWA:

Paint Shop Pro Photo X2, Photoshop Elements 7