Konsola Microsoftu od jutra ma nową twarz

Jeśli jesteś posiadaczem konsoli Xbox 360 Microsoftu, już jutro czeka cię (najprawdopodobniej) miła niespodzianka. Twoja maszynka powita cię zupełnie nowym interfejsem oraz udostępni ci wiele nowych funkcji. Niestety, jeśli mieszkasz w Polsce, znaczna część z nich nie będzie dostępna. Ale o tym za chwilę.
Interfejs New Xbox LIVE Experience, tu w wersji angielskiej
Interfejs New Xbox LIVE Experience, tu w wersji angielskiej

Dzięki uaktualnieniu systemu operacyjnego Xboksa będziesz mógł w o wiele bogatszy sposób wyrazić siebie w społeczności Xbox LIVE. Teraz, oprócz GamerCard, będziesz mógł stworzyć swojego awatara, czyli animowanego ludzika, który będzie cię reprezentował. Dodana została funkcja Xbox LIVE Party, dzięki której można tworzyć i dołączać do wirtualnych pokojów, w których można głosowo rozmawiać i pokazywać swoje zdjęcia. Personal Game Room to miejsce, w którym możesz zagrać w gry z twoim awatarem w roli głównej. Stamtąd można też pobierać gry Xbox LIVE Arcade oraz Xbox.com. Ciekawą nowością są Gry Społecznościowe, czyli miejsce, na które można uploadować swoje własne, autorskie gry wideo, które inni będą mogli pobrać. Mocno podretuszowany został dział filmowy, z którego można pobierać i oglądać programy telewizyjne i filmy w wysokiej rozdzielczości.

Niestety, jak wszyscy polscy posiadacze Xboksa 360 wiedzą, firma Microsoft jak dotąd nie zdecydowała się udostępnić mieszkańcom Polski usługi Xbox LIVE. Co nam pozostaje? Tylko bezużyteczny awatar i nowy interfejs? Na szczęście nie jest tak źle. New Xbox Live Experience pozwala na instalacje gier na twardym dysku konsoli, co raz na zawsze rozwiąże problem piekielnie głośnego czytnika DVD w Xboksie. Chociażby dla tej funkcji warto jutro podłączyć konsolę do Internetu.