Multimedialna nawigacja Mio już w sprzedaży

W polskich sklepach pojawił się już zaawansowany system nawigacji satelitarnej, będącej jednocześnie odtwarzaczem audio, wideo i zdjęć – Mio C725.

Multimedialna nawigacja Mio C725 została wyposażona w dotykowy 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów. Do przeliczania obrazu, dekodowania filmów i dźwięku wykorzystano procesor firmy Samsung, model 2443 o częstotliwości taktowania 400 MHz. Wygodną nawigację zapewniać ma oprogramowanie MioMap 2008, zawierające mapy 38 krajów europejskich.

Dzięki aplikacji MioMore Desktop można dokonywać aktualizacji map, informacji o fotoradarach, tworzyć własne punkty POI. System głosowy informuje na bieżąco o poszczególnych fazach podróży. Mio C725 obsługuje również oprogramowanie rozpoznające komendy głosowe, co pozwala kierowcy skupić się na drodze. Dokładne i szybkie (tuż po uruchomieniu) wyznaczenie pozycji możliwe jest dzięki odbiornikowi zgodnemu ze standardem SiRF star III, który śledzi 20 satelitów systemu GPS. Do Mio C725 podłączyć można karty SD/MMC i pamięci przenośne pendrive do złącza USB. Zarówno karty jak i pamięci flash mogą służyć za nośniki plików multimedialnych, które można odtwarzać na Mio C725.

Po podłączeniu karty pamięci lub pamięci flash z zapisanymi zdjęciami, Mio może być używany jako elektroniczna ramka. W ten sam sposób można odtwarzać pliki z muzyką i wideo. System odtwarza m.in. pliki w standardach MP4, MOV, AVI, WMV, ASF i 3GPP. Cechą szczególną urządzenia jest bogaty zestaw złącz. Oprócz USB, zastosowano również mini-USB, wyjście 3,5 mm audio do podłączenia słuchawek, AV do podłączenia przenośnych odtwarzaczy takich jak DVD, Digital TV, czy przenośnych dysków HDD. Szczególnie przydatną funkcją jest nadajnik działający w pasmach FM, za pomocą którego przesyłany jest bezprzewodowo dźwięk do systemu audio w samochodzie. W ten sposób można w bardziej komfortowych warunkach słuchać muzyki lub dźwięków pochodzących z odtwarzanego filmu. Oczywiście zawsze można podłączyć do zestawu słuchawki lub słuchać muzyki za pomocą wbudowanych głośników stereo.

Urządzenie może być używane również jako zestaw przenośny. Został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh, który przy pełnym naładowaniu wystarcza na około 1,5 godziny pracy urządzenia. Etui pozwala w komfortowy sposób korzystać z urządzenia także poza samochodem.

Cena urządzenia: 1 849 zł brutto

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.