Pakiet bezpieczeństwa Panda Global Protection 2009

W skład zestawu wchodzi zapora i program antywirusowy. Oprócz nich nad naszym bezpieczeństwem czuwają pomniejsze moduły zajmujące się spamem, lukami systemowymi i ochroną tożsamości.
Panda Global Protection 2009

Panda Global Protection 2009

Spośród dodatkowych opcji warto wymienić automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz możliwość optymalizacji wydajności systemu operacyjnego. Nie zabrakło także modułu ochrony rodzicielskiej oraz opcji zapisu backupów na nośnikach optycznych oraz serwerze. Pakiet potrafi też filtrować przepływ danych pod kątem wychwytywania koni trojańskich i zagrożeń związanych z phishingiem.

W przypadku pakietów zapewniających kompleksową ochronę najważniejsza jest ich wydajność i zapotrzebowanie na czas procesora. Nasze redakcyjne testy dowodzą, że zmiany w nowej edycji Panda Global Protection 2009 idą w dobrym kierunku – skanowanie dysku w trakcie pracy jest praktycznie nieodczuwalne. Podobnie ma się rzecz z działaniem całego pakietu. Dla niemłodego już, niespełna 2-gigahercowego komputera z 0,5 GB RAM praca pakietu nie stanowiła znacznego obciążenia. Szybkie i częste aktualizacje to kolejny atut produktu, który wywarł na mnie naprawdę dobre wrażenie.

Dostawca:

www.pspolska.pl

Cena:

230 zł (3 licencje)

Wymagania:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Jeden z najlepszych pakietów ochronnych dostępnych na rynku.

ALTERNATYWA:

ESET Smart Security, F-Secure Internet Security, G DATA InternetSecurity, Kaspersky Internet Security