Portal społecznościowy dla rowerzystów rozwija się

Choć serwis istnieje dopiero od pół roku, w rozwój Gdzienarower.pl zaangażowanych jest już ponad 600 aktywnych użytkowników. Umożliwia on nie tylko standardowe rysowanie tras w Google Maps, ale także ich automatyczne dodawanie przy wykorzystaniu możliwości GPS.
Strona dla maniaków rowerowych
Strona dla maniaków rowerowych

Rowerzyści korzystający z Gdzienarower.pl mogą np. wrzucić na serwis plik z zapisem jazdy ze swojego rowerowego urządzenia GPS a przebieg trasy zostanie automatycznie zaznaczony na internetowej mapie. Jednocześnie samoczynnie wygeneruje się wykres pokazujący wysokość trasy nad poziomem morza.

Dla największych maniaków rowerowych istnieje możliwość pobrania danych do urządzenia GPS, a następnie ponownego przejechania drogi wytyczonej wcześniej przez innego użytkownika. Możliwe jest także załączanie zdjęć i przypisywanie ich do konkretnych punktów na mapie. Rowerzyści mogą także oceniać atrakcyjność i stopień trudności poszczególnych szlaków oraz opisywać swoje wrażenia na blogach stworzonych na serwisie. Na Gdzienarower.pl pasjonaci dwóch kółek mogą także łączyć się w team’y rowerowe i brać udział w różnego rodzaju rankingach i konkursach.