Strona dla maniaków rowerowych

Portal społecznościowy dla rowerzystów rozwija się

Ponad 50 tys. kilometrów tras rowerowych po Polsce znalazło się w największym portalu społecznościowym dla rowerzystów - Gdzienarower.pl. To pierwszy serwis który pozwala na samodzielne ich wytyczanie online za pomocą aplikacji Google Maps i technologii GPS.

Choć serwis istnieje dopiero od pół roku, w rozwój Gdzienarower.pl zaangażowanych jest już ponad 600 aktywnych użytkowników. Umożliwia on nie tylko standardowe rysowanie tras w Google Maps, ale także ich automatyczne dodawanie przy wykorzystaniu możliwości GPS.

Rowerzyści korzystający z Gdzienarower.pl mogą np. wrzucić na serwis plik z zapisem jazdy ze swojego rowerowego urządzenia GPS a przebieg trasy zostanie automatycznie zaznaczony na internetowej mapie. Jednocześnie samoczynnie wygeneruje się wykres pokazujący wysokość trasy nad poziomem morza.

Dla największych maniaków rowerowych istnieje możliwość pobrania danych do urządzenia GPS, a następnie ponownego przejechania drogi wytyczonej wcześniej przez innego użytkownika. Możliwe jest także załączanie zdjęć i przypisywanie ich do konkretnych punktów na mapie. Rowerzyści mogą także oceniać atrakcyjność i stopień trudności poszczególnych szlaków oraz opisywać swoje wrażenia na blogach stworzonych na serwisie. Na Gdzienarower.pl pasjonaci dwóch kółek mogą także łączyć się w team’y rowerowe i brać udział w różnego rodzaju rankingach i konkursach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.