Potężna stacja robocza w ciele notebooka

Lenovo jako pierwsza firma w branży oferuje 17-calową mobilną stację roboczą z wbudowanym digitalizatorem i kalibratorem kolorów i łączy te innowacje z takimi technologiami, jak nowa karta graficzna NVIDIA Quadro FX (możliwe wersje 2700M oraz 3700M) z 1 GB wydzielonej pamięci wideo oraz obsługą nowego mobilnego procesora czterordzeniowego firmy Intel. Dzięki pozostałym cechom, czyli: opcjonalnemu podwójnemu dyskowi twardemu w konfiguracji RAID 0 lub 1 (możliwe SSD), do 8 GB szybkiej pamięci DDR3 (+ 2 GB pamięci Turbo Memory), Intel vPro, szeregu opcji łączności bezprzewodowej oraz możliwościom multimedialnym, w tym opcjonalnej nagrywarce/odtwarzaczowi Blu-ray DVD, mobilna stacja robocza ThinkPad W700 to jeden z najpotężniejszych notebooków na rynku.
ThinkPad W700 to jeden z najpotężniejszych notebooków na rynku
ThinkPad W700 to jeden z najpotężniejszych notebooków na rynku

Notebook zapewnia użytkownikom bezprzewodową łączność WiFi oraz możliwość podłączenia bezprzewodowo innych urządzeń do modeli wyposażonych w łączność Bluetooth i technologie ultraszerokopasmowe. Modele obsługujące WiMAX będą dostępne w późniejszym okresie. Jeśli chodzi o łączność z zewnętrznymi monitorami, ThinkPad W700 obsługuje złącza Dual Link DVI, Display Port i VGA. Czytnik siedmiu typów kart pamięci oraz pięć portów USB pozwala na elastyczne przenoszenie cyfrowej treści. Stacja może również zawierać opcjonalny czytnik kart Compact Flash.

Mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad W700 będzie dostępna w sprzedaży na początku grudnia za pośrednictwem sieci Partnerów Biznesowych Lenovo. Komputer będzie dostępny w cenach zaczynających się od 16 000 zł brutto dla użytkownika końcowego. Lenovo ThinkPad W700 jest objęty trzyletnią gwarancją.

Digitalizator jest przeznaczony dla twórców oraz odbiorców cyfrowej treści i pomaga im łatwo skonfigurować obraz przez odwzorowanie go na całym ekranie lub na zdefiniowanym przez nich obszarze. Zaawansowani użytkownicy, zwłaszcza zajmujący się fotografią cyfrową, docenią modele z wbudowanym kalibratorem kolorów. Kalibrator automatycznie reguluje kolory na ekranie z większą precyzją i nawet dwukrotnie szybciej niż kalibratory zewnętrzne, zapewniając najdokładniejsze, naturalne obrazy w zintegrowanym pakiecie. Dzięki mobilnemu, czterordzeniowemu procesorowi firmy Intel, projektanci multimediów i animatorzy będą dysponować czterordzeniową wydajnością i wierną replikacją barw, która ma kluczowe znaczenie dla cyfrowego procesu twórczego.