Webmasterzy PiS-u zapominają o prawach autorskich

Prawo i Sprawiedliwość uruchomiło witrynę wyśmiewającą koalicję rządzącą. Strona wytyka błędy polityczne konkurentów, jednak sama nie ustrzegła się przed jednym - kradzieżą.

Nietrudno się domyślić co znajduje się na stronie POrażka Roku. To kolejna z witryn piętnująca działania politycznej konkurencji. Tym razem to partia Prawo i Sprawiedliwość postanowiła zmieszać z błotem rządzącą koalicję. To, co wyróżnia witrynę od innych – tworzonych właściwie przez wszystkie partie jest… kradzież. Na stronie głównej widnieją zdjęcia ośmieszające polityków. Niestety, nie wszystkie zostały użyte za zgodą ich autorów.

Robert Sadowski, na co dzień zajmujący się portretami, ze zdziwieniem odnalazł swoje zdjęcie przerobione na potrzeby witryny. Nie trzeba dodawać, że nikt się go o zdanie nie pytał, a o fakcie dowiedział się od kolegi z forum Olympusclub.pl.

– Zdecydowałem się pozwać autorów strony do sądu. Kradzież zdjęcia nie różni się w moim przekonaniu niczym od kradzieży portfela w tramwaju. Złodzieje muszą zostać ukarani. – mówi autor zdjęcia portalowi Chip.pl.

Twórcy Porażki Roku być może mają rację w wielu kwestiach, jednak gdy komuś się wytyka błędy, trzeba uważać, by samemu ich nie popełniać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.