Wideonawigacja o imponujących możliwościach

Po zamontowaniu urządzenia TravelPilot 500/700 na przedniej szybie pojazdu, dzięki wbudowanej kamerze na kolorowym wyświetlaczu ukazuje się realny obraz drogi, na który nakładane są graficzne wskazówki nawigacyjne. Takie rozwiązanie pozwala na jak najwierniejsze odwzorowanie trasy ułatwia orientację. Kierowca ma oczywiście do dyspozycji również klasyczny widok mapy 2D/3D z automatycznym zoomem.
TravelPilot 500/700 to pierwsze na świecie systemy PND (Portale Navigation Device) ze zintegrowaną funkcją wideonawigacji i możliwością rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości.
TravelPilot 500/700 to pierwsze na świecie systemy PND (Portale Navigation Device) ze zintegrowaną funkcją wideonawigacji i możliwością rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości.

W trybie wideonawigacji kamera rozpoznaje także znaki drogowe z ograniczeniami prędkości. Zidentyfikowane ograniczenia są podawane kierowcy w formie graficznej i akustycznej, dzięki czemu jest on w porę ostrzegany o konieczności dostosowania prędkości jazdy do obowiązujących przepisów. Dzięki możliwości wprowadzania celu podróży za pomocą komend głosowych, kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy podczas prowadzenia pojazdu. Dodatkowym ułatwieniem jest asystent pasa ruchu, który analizując sytuację na drodze podpowiada, którym pasem się poruszać, aby komfortowo kontynuować drogę do celu.

Możliwości techniczne

Nowe nawigatory Blaupunkta wyposażone są w procesor Dual Core Centrality Titan z zegarem 500 MHz oraz pamięć 8 GB. Odznaczają się wygodną i prostą obsługą z wykorzystaniem ekranu dotykowego Touch Screen (4,3″). Modele TravelPilot 500 i TravelPilot 700 posiadają także liczne funkcje multimedialne, które pozwalają na przeglądanie zdjęć, odtwarzanie filmów i plików muzycznych czy surfowanie w Internecie. Zintegrowana funkcja Bluetooth eliminuje konieczność używania systemu głośnomówiącego i zapewnia dostęp do funkcji telefonu z poziomu wyświetlacza. Funkcja audiostreamingu umożliwia także odtwarzanie plików MP3 zapisanych w pamięci telefonu. Z kolei aplikacja “Phrase Book” oferuje tłumaczenie różnych fraz tematycznych w 18 dowolnie łączonych ze sobą językach, a dyktafon przydaje się do nagrywania krótkich wiadomości głosowych. Dodatkową rozrywkę zapewni wbudowany aparat fotograficzny.

Zintegrowany w nawigatorze TravelPilot 700 tuner DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) pozwala na odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Elektroniczny program telewizyjny EPG (Electronic Program Guide) pozwala przeglądać listę wszystkich zarejestrowanych stacji. Dzięki temu nawigator staje się także przenośnym odbiornikiem TV, z którego można korzystać nie tylko w samochodzie. Inną ciekawą i przydatną cechą urządzenia TP 700 są aplikacje biurowe, które obejmują m.in. programy Word, Excel, Powerpoint, PDF Reader, a także kalendarz, kalkulator, zegar, alarm czy proste edytory graficzne. W urządzeniu TravelPilot 500 zainstalowano dane 41 państw europejskich, w tym Polski. TravelPilot 700 wyposażony jest dodatkowo w mapę Rosji. W standardowym zestawie obu urządzeń znajdować się będą: uchwyt z przyssawką, kabel do ładowania z gniazdka zapalniczki, antena TMC, kabel USB, kabel wideo, słuchawki z mikrofonem, zapasowa płyta DVD i instrukcja obsługi.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

– TravelPilot 500 – 1 699 PLN

– TravelPilot 700 – 1 999 PLN