Windows XP być może znalazł godnego następcę na rynku netbooków

Żegnaj XP, witaj następco Visty

Według testów przeprowadzonych na wczesnej wersji rozwojowej Windows 7, system ten znakomicie będzie sobie radził na niewielkich netbookach. Oznacza to definitywny koniec Windows XP.

LAPTOP Magazine przeprowadził krótki test, mający na celu sprawdzenie, czy Windows 7 nadaje się na netbooka. Jak się okazuje: jak najbardziej! System zainstalowano na komputerku Asus Eee PC 1000H, który jest wyposażony w procesor Intel Atom 1,6 GHz, oraz gigabajt pamięci operacyjnej.

System w pełni załadował się już w niecałą minutę, czyli w taką samą ilość czasu, co Windows XP. Interfejs bez problemu dopasował się do 10-calowego wyświetlacza a menadżer połączeń wykrył wszystkie sieci bezprzewodowe. Uruchomienie i jednoczesne korzystanie ze Skype’a, WordPressa, GIMP-a i Filezilli nie spowodowało „zamulenia” komputera. Jedyne, z czym wydajnościowo sobie nie poradził Windows 7, to film HD, ale biorąc pod uwagę parametry techniczne Eee PC, jest to w pełni zrozumiałe.

Windows Vista Home Basic konsumował niecały gigabajt pamięci operacyjnej na Eee PC. Windows 7 Ultimate beta raptem 485 MB. Oba systemy zostały zainstalowane w konfiguracji domyślnej, żadne usługi nie zostały ręcznie dodane bądź usunięte, załadowano tylko sterowniki sprzętowe. Pamiętajmy też, że Windows 7 jest wciąż niegotowy, jego kod zostanie jeszcze zoptymalizowany.

0
Źródło: LAPTOP Magazine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.