Zasilacz Asus Vento U-75HA

Model U-75HA z serii Vento cechuje się mocą nominalną 750W oraz posiada certyfikat 80 plus co świadczy o wysokiej sprawności w stosunku do zwykłych urządzeń tego typu. Jego efektywność wynosi prawie 86%, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle konkurencji. To co rzuca się w oczy zaraz po otworzeniu opakowania to długość zasilacza. 750 watowa jednostka Asusa jest dłuższa od standardowych zasilaczy o 2,5 cm (mierzy aż 18 cm). Za chłodzenie podzespołów odpowiada duży – 13,5 cm cichy wentylator pracujący na łożysku kulkowym. Pozwala on na utrzymanie przyzwoitej temperatury nawet w czasie maksymalnego obciążenia zasilacza, bez wydzielania nadmiernego hałasu zakłócającego pracę w wyciszonym otoczeniu..
Asus Vento U-75HA
Asus Vento U-75HA

W celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich podzespołów komputera, zasilacz został wyposażony w najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń: OCP (Over current protection), OVP (Over voltage protection), UVP (Under voltage protection), OLP, SCP (Short circuit protection), OPP (Over power protection). Również aktywne PFC poprawia niezawodność Asusa. Zasilacz nie posiada odpinanych kabli, natomiast każdy z nich został umieszczony w oplocie. Podnosi to zarówno estetykę, jak również poprawia przepływ powietrza w obudowie.

Asusa U-75HA posiada wyprowadzenia dla czerech linie 12V pozwalające na podłączenie najbardziej wymagających kart graficznych. Każda z nich może osiągnąć maksymalnie 18A. Wszystkie te złącza posiadają budowę 6+2, dzięki czemu będziemy mogli podłączyć zarówno karty wymagające 6 jak i 8-mio pinowego zasilania. Poza tym do dyspozycji otrzymujemy sześć gniazd zasilania SATA, sześć tradycyjnych Molexów oraz dwóch napędów FDD. Zasilacz Asusa U-75HA dzięki zastosowaniu licznych zabezpieczeń oraz certyfikatowi 80+ zapewnia stabilną i bezpieczną prace nawet w bardzo rozbudowanym zestawie komputerowym.

Dostawca: www.asus.com Cena

: 449 zł

Dane techniczne:

Moc znamionowa: 750W

Układ PFC: aktywny

Chłodzenie: aktywne, 1 x 135 mm

Maksymalne natężenie prądu linii +3,3V/+5V/+12V: 30A/30A/72A

Złącza: 1 x ATX 24 pin, 1 x ATX12V 4, 1 x ATX12V 8 pin, 4 x PCI-E 6-8 pin, 6 x Molex, 6 x SATA, 2 x Floppy

PODSUMOWANIE:

Wydajny zasilacz do rozbudowanego zestawu komputerowego wyposażonego nawet w cztery karty graficzne ze średniej lub dwie z wyższej półki.

ALTERNATYWA:

Corsair TX750W CMPSU-750TXEU