AVG Free 8.0 po raz pierwszy po polsku

AVG Technologies po raz pierwszy wprowadza darmową wersję swojego oprogramowania zabezpieczającego w polskiej wersji językowej. Program można pobrać ze strony:
AVG Internet Security 8.0

Darmowe rozwiązania AVG, teraz po polsku

http://free.avg.com/pl.

AVG Free 8.0 wyróżnia na tle innych dostępnych za darmo programów antywirusowych fakt, iż AVG zapewnia ochronę przed tzw. drive-by downloads – niewidocznymi zagrożeniami, które instalują złośliwe oprogramowanie na komputerze użytkownika bez jego wiedzy i udziału. Ochrona gwarantowana przez unikalny system Safe-Search, oferowany przez AVG, chroni użytkownika w konkretnym, często krytycznym momencie, tj. w chwili kliknięcia na adres URL na stronie wyszukiwarki. Internauci korzystający z Google, Yahoo czy MSN zobaczą na ekranie komunikat ostrzegający przed wejściem na daną stronę przy próbie wejścia do zawirusowanego środowiska. Aby dodatkowo ułatwić użytkownikom ochronę przed nowymi zagrożeniami, system Safe-Search został dostosowany do przeglądarek Internet Explorer oraz Mozilla Firefox oraz dodany do paska narzędziowego AVG Security, tak by zawsze był,,pod ręką”.

Technologia AVG jest dostępna w Polsce od kilku lat, ale po raz pierwszy zdarza się, że producent wprowadza lokalną wersję językową bezpłatnego produktu.

AVG Free 8.0 jest przeznaczony do zastosowań niekomercyjnych na pojedynczych komputerach działających na Windows 2000+SP4, XP+SP2 i Vista. AVG nie zapewnia wsparcia technicznego dla darmowej wersji swojego oprogramowania, utrzymuje natomiast stronę oraz forum dla użytkowników umożliwiające wzajemną wymianę porad pod adresem http://free.avg.com.